Tedavisi yoğun bakımda sürüyor

Muhittin Böcek'in nefes borusu delindi

Antalya'da koronavirüs tedavisi sonrası akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle yoğun bakıma alınan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'e daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi (nefes borusunda açılan delik) uygulaması yapıldı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 17 Ağustos'ta koronavirüs testi sonucunun pozitif çıkmasının ardından özel bir hastanede tedaviye alındı. Durumunun kötüye gitmesi üzerine Böcek, 7 Eylül'de yoğun bakımda uyutuldu.

Koronavirüs tedavisinin ardından astım rahatsızlığı ve akciğerlerindeki yırtılma nedeniyle tedbir amaçlı uyutulan Başkan Böcek, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın isteği üzerine geçen günlerde Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. Bu sevkten kısa süre önce entübe işlemi bitirilen Başkan Böcek'in solunum kaslarındaki rahatsızlık nedeniyle daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi uygulandı.

Şu an Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde yoğun bakımda tedavi gören Başkan Böcek'in klinik seyri stabil olarak devam ediyor.

KLİNİK SEYRİ STABİL

Akdeniz Üniversitesi Başhekimliği'nden Başkan Böcek'in sağlık durumu hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Muhittin Böcek'in yoğun bakımdaki takip ve tedavisi devam etmektedir. Son 24 saat içerisinde de olumsuz herhangi bir süreç yaşanmamış olup, klinik seyri stabil olarak seyretmektedir."

DHA

Bankacılık sektörünün kredi hacmi arttı, tüketici kredileri azaldı Altın fiyatlarında son durum! Altın fiyatları ne kadar 22 Ekim 2020 Kazançlarını geri aldı! Karan bebeğin montunun fiyatı dudak uçuklattı! Miley Cyrus: UFO tarafından kovalandım 22 Ekim dolar çeyrek altın ne kadar? Dolar altın neden artıyor, düşer mi? 23 Ekim BİM aktüel ürünler fiyat listesi! BİM Cuma hangi ürünlerde indirim var? Yasak Elma Zehra kimdir? Erkek mi? Şafak Pekdemir boyu kaç? Migros 18 - 28 Ekim 2020 aktüel ürünler kataloğu A101 29 Ekim 2020 aktüel ürünler Yasak Elma Zehra erkek mi? Şafak Pekdemir kimdir? A101 22 Ekim 2020 aktüel ürünler kataloğu!