Muhalefetin adayı kim olacak? Partiden bir kişi ilk kez isim verdi

CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem, katıldığı programda CHP'nin cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olacağını söyledi. Erdem, "CHP'de mevzu bitti zaten. Kemal Kılıçdaroğlu CHP'nin doğal adayıdır. Genel başkanımız bir fikir değiştirmezse, kaldı ki biz değiştirmemesinden yanayız, Kılıçdaroğlu CHP'nin adayıdır" ifadelerini kullandı.

CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem, TELE 1'de Merdan Yanardağ'ın sunduğu 5. Boyut programının konuğu oldu. Gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulunan Erdem, CHP'nin cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olacağını söyledi.

"KONU KAPANMIŞ ZATEN"

"CHP'de mevzu bitti zaten" ifadesini kullanan Erdem, "Kemal Kılıçdaroğlu CHP'nin doğal adayıdır. Genel başkanımız bir fikir değiştirmezse, kaldı ki biz değiştirmemesinden yanayız, Kılıçdaroğlu CHP'nin adayıdır. Adayı kim belirler, grup belirler, parti meclisi demiyor, konu kapanmış zaten" dedi.

KILIÇDAROĞLU DA YEŞİL IŞIK YAKMIŞTI

CHP lideri Kılıçdaroğlu da "Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?" sorusuna şu cevabı vermişti: "İttifak kabul ederse bundan (cumhurbaşkanı adayı olmaktan) onur duyarım. Bu konu hiç konuşulmadı. Bireysel olarak karar vermek doğru değil. İttifakın kendi içindeki özel görüşmeleri kamuoyu ile paylaşmak kolay değil. Akşener, başbakanlığa yakışır. Deneyimi vardır. Bakanlık da yapmıştır. Yetkilerin bir kişide toplanması asla ve asla doğru değildir."

Emekli ve memur maaşlarının açıklanacağı saat belli oldu! A101 4 Temmuz 2022 aktüel ürünler A101 4 Temmuz 2022 aktüel ürünler Pazartesi katalog fiyat listesi Osmaniye’de serinlemek için kanala giren Murat, boğuldu Pandemide ücretsiz izne çıkarılanlara müjde: O süreler kıdem tazminatı hesabına eklenecek Ormanlık alanda çıkan yangın yerinde bulunanlar şoke etti
Sonraki Haber