Mısır ile üst düzey ilk görüşme o tarihte

Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal'ın Mısır temaslarının ardından, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Mısırlı mevkidaşı Samih Şükri'yi 18 - 20 Haziran'daki Antalya Diplomasi Forumu'na davet edeceği öğrenildi.

Türkiye ile Mısır arasında siyasi istişareler kapsamında Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal'ın başkanlığındaki Türk heyeti Kahire'ye gitti. Dün başlayan görüşmeler bugün de devam ediyor.

 Önal’ın Mısır temaslarının ardından, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Mısırlı mevkidaşı Samih Şükri'yi 18 - 20 Haziran'daki Antalya Diplomasi Forumu'na davet edecek.

Bu ziyaret, 8 yılın ardından Mısır’dan Türkiye’ye son dönem yapılan en üst düzey ziyaret olacak.

NE OLMUŞTU?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 15 Nisan'da katıldığı canlı yayında, Türkiye ve Mısır arasında önce istihbaratlar arasında açılan kanalın dışişleri bakanlıkları aracılığıyla devam etmesi konusunda mutabık olunduğunu ifade etmişti.

Siyaset ve diplomaside bazen kırgınlıklar olabileceğini ancak ortak niyet konulduktan sonra ilişkilerin daha kolay ilerleyeceğini vurgulayan Çavuşoğlu, "Mısır Türkiye'den bir heyeti davet etti. Mayıs başında bir heyet Mısır'a gidecek." açıklamasında bulunmuştu.

COVID-19’un beyne olan korkutucu etkisi ortaya çıktı! Hayranları çok üzülecek! Reyting kurbanı olan dizi final yapıyor! Kuşadası'nda Rus turistleri taşıyan midibüs alev alev yandı BİM 5 Ekim 2021 aktüel ürünler Ankara Barosu Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri hakkında Ali Erbaş'a hakaretten dava Dünya şampiyonu milli cimnastikçi İbrahim Çolak nişanlandı
Sonraki Haber