Milli Eğitim Bakanı duyurdu: Müfettiş grubu gönderdik

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Aksaray'da otizmli çocukların yuhalanması ile ilgili yaptığı açıklamasında "Ankara'dan bir müfettiş grubunu göndererek soruşturma sürecini başlattık." ifadelerini kullandı.

Aksaray'da otizmli öğrencilerin yuhalanmasına ilişkin olarak gazetecilerin sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okul müdürünün açığa alındığını ve Ankara'dan müfettiş görevlendirildiğini belirtti.

Selçuk, şöyle konuştu:

"Ailelerimiz müsterih olsunlar. Hiçbir çocuğumuzun ayrımcılığa maruz kalmasına müsaade etmeyiz. Otizmli evlatlarımızın eğitimde yaşadığı bazı sıkıntılar var, bununla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Kendi bilim alanım itibarıyla da bu konuda neler yapılması gerektiğini büyüt bir hassasiyetle takip ediyorum."

Apple, İphone'un yeni modellerinde Pro Max yerine 'Ultra' model başlığı kullanılabilir Bağcılar'da evlat vahşeti! Annesinin kafasını kesip sokağa attı Amed Sportif-Bursaspor maçı öncesi saha karıştı! TFF'ye iptal çağrısı yapılıyor Instagram'a hikaye atmayı sevenleri bayram ettirecek yenilik açıklandı! Yarın hava nasıl olacak? 26 Eylül Pazartesi hava durumu Göçmeleri kurtaran balıkçı konuştu: Mızraklarla delip Türk kara sularına itmişler!
Sonraki Haber