Mercedes'te sensör krizi!

İngiltere'de ortaya çıkan bilgi dünya devini zora soktu. Ülkede satılan Mercedes marka araçlara nerede olduğunun takibi yapılması için sensör yerleştirildiği iddia edildi. İngiliz Daily Mail gazetesine göre Alman otomobil şirketi Mercedes, satılan yeni ve ikinci el araçların nerede olduğunu tespit edebilmek için gizli sensörler yerleştirdiğini açıkladı.

İngiltere'de bayiden satılan Mercedes'lere, aracın nerede olduğunu gösteren gizli sensörler yerleştirildiği ortaya çıkması büyük tartışma yarattı. Mercedes ise bu sensörlerin, bayilere taksit ödemeyenlerin yerini tespit için gerektiğinde aktive edildiğini açıkladı.

İngiliz Daily Mail gazetesine göre Alman otomobil şirketi Mercedes, satılan yeni ve ikinci el araçların nerede olduğunu tespit edebilmek için gizli sensörler yerleştirdiğini itiraf etti.

Ancak bu sensörlerin, araç takibi için değil, araç sahibinin M4ercedes bayilerine taksitlerini ödememesi ve nerede olduğunun belirlenmesi gibi acil durumlarda aktive edildiğini belirtildi. Sadece İngiltere'de yılda 170 binden fazla araç satan Mercedes, dünya çapında ise 2.3 milyon araç üretiyor.

Gmail yeni tasarıma geçiyor: Daha düzenli daha basit Evinin bulunduğu sokağa Cüneyt Arkın’ın adı verilecek İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın NATO liderlerine izlettiği o video: Terörle mücadele anlatıldı Kılıçdaroğlu'ndan NATO yorumu: Türkiye'nin ağırlığı oldu mu? Evde kına paketleme işi ile ayda 5 bin TL maaş! İşte evde kına paketleme başvurusu Yasaklı ırk köpeğin saldırdığı at ağır yaralandı
Sonraki Haber