Memur -Sen iş bırakma eylemi ne zaman başlıyor? Nerelerde geçerli?

Memur- Sen iş bırakma eylemi ne zaman başlıyor? Bugün saat 15.00'da iş bırakma kararı aldığını duyuran Memur-Sen toplu sözleşme görevlerinde, hükümetin teklifini kabul etmedi. Haberin son dakika olarak geçilmesinin ardından sosyal medyada gündem olmayı başarıyor. Memur-Sen aldığı karar sonrasında detaylar araştırılmaya başlandı. İşte Memur Sen iş bırakma eylemi ne zaman başlıyor? Nerelerde geçerli? Merak edilen detaylar haberimizde...

Memur Sen iş bırakma eylemi ne zaman başlıyor? Hükümetle memurlar arasında zam pazarlığından henüz sonuç çıkmadı.Toplu sözleşme görüşmelerinde, hükümetin teklifini kabul etmeyen Memur-Sen bir açıklama yaparak saat 15.00'da iş bırakma kararı aldığını duyurdu. Haberin son dakika olarak geçilmesinin ardından sosyal medyada gündem olmayı başarıyor. Memur-Sen aldığı karar sonrasında detaylar araştırılmaya başlandı. İşte Memur Sen iş bırakma eylemi ne zaman başlıyor? Nerelerde geçerli? Merak edilen detaylar haberimizde...

Memur-Sen saat 15.00'te iş bırakma eylemi yapacağını açıkladı.

Memurlar, saat 17.00'de de Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde cüzdan bırakma eylemi yapacaklar.

İLK TEKLİF YÜZDE 3,5+3'TÜ

Kamu İşveren Heyeti ile Kamu Görevliler Heyeti arasında 1 Ağustos'ta başlayan süreç kapsamında hükümet 16 Ağustos Cuma günü ilk zam teklifini açıklamıştı.

2020'nin ilk altı ayında yüzde 3,5, ikinci altı aynda yüzde 3, 2021'nin ilk altı ayında yüzde 3, ikinci altı ayında yüzde 2,5 zamdan oluşan bu teklif, memur konfederasyonlarınca kabul görmemişti.

İKİNCİ TEKLİF DE BEĞENİLMEDİ

Hükümet, 5. Dönem Toplu Sözleşmesi kapsamında memur ve memur emeklisine 2020'de yüzde 4+4, 2021'de yüzde 3+3 zamdan oluşan ikinci teklifi ise dün sundu.

Bu yeni teklif de memurları tatmin etmedi. Yeni bir öneri beklediklerini söyleyen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, bugün sona erecek müzakere süresinin uzaltılması çağrısında da bulunmuştu.

Yaklaşık 3 milyon 200 bin memur ile 2 milyona yakın memur emeklisinin 2020 ve 2021 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını belirleyecek 5. Dönem Toplu Sözleşmesinin görüşmeleri devam ediyor.

Taraflar uzlaşmazsa, konu kamu görevlileri Hakem Kurulu'na gidecek.

Zam oranı kurul tarafından belirlenecek.

"Karım bana 10 yıl boyunca tecavüz etti!" Genç kızlara taş çıkartıyor! Yaşını görünce inanamayacaksınız! Güzellik kraliçesi doktoru yıkan manzara Lâ Galibe İllâllah ne demek? Kimin sözü? Seri tecavüzcünün feci sonu Van'da karlar eridi, kar altında kalan araçlar ortaya çıktı Çin, ABD'yi suçladı: Virüs yayıyor! Sevgililere Özel Bayram Mesajları 2020! Sokağa Çıkma Yasağında Sevgiliye en güzel Bayram Mesajları Sigaraya Zam Güncel Fiyat Listesi! Hangi sigara ne Kadar Oldu? En ucuz Sigara kaç TL Olacak?