Mehmet Murat Erdoğan, hükümete 'pişkin sefiller' diyerek saldırdı

Türk - Alman Üniversitesinde görev yapan Prof. Dr. Mehmet Murat Erdoğan, sosyal medya hesabından Türkiye'nin 8 yıl sonra Mısır'la siyasi temasını eleştirdi. Mesajında eleştiri sınırlarını aşan Erdoğan, "Bu pişkin sefillerin memlekete de hizmet ettiklerine de hayrı olabilir mi?" ifadesini kullandı. Erdoğan'ın bu sözleri sosyal medyada büyük tepki çekti. 'hadsiz Murat Erdoğan' etiketi gündem oldu.

Türkiye ile Mısır arasında 8 yıl sonra Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal ve Bakan Yardımcısı Büyükelçi Hamdi Sanad Loza başkanlıklarındaki heyetler 2 gün boyunca Mısır'ın başkenti Kahire'de temaslarda bulundu.

Bu konuya ilişkin olarak sosyal medya hesaplarından değerlendirmede bulunan Prof. Dr. Mehmet Murat Erdoğan, "Politikalar değişebilir tabii ki ama "kiralık fikirliler" artık Sisi'ye "darbeci" değil, "güçlü, saygın lider", S.A. Kralı'na "katil" değil "dost" deme; ölümüne savunduklarını, ölümüne yalanlama modundalar! Bu pişkin sefillerin memlekete de hizmet ettiklerine de hayrı olabilir mi?" ifadelerini kullandı. 

SOSYAL MEDYANIN TEPKİSİNİ ÇEKTİ

Söz konusu ifadeleri kullanmasının ardından Erdoğan hakkında,  #HadsizMuratErdoğan etiketi ile çok sayıda paylaşım yapıldı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan da aynı etiket altında paylaşımda bulunarak şunları söyledi:

"Üniversite, diplomalar ancak cehaleti alır... Ama insan olmak gerçek yürek ister, edep ister, ahlak ister. Kendi milletine ve ülkesine yabancı, hadsiz insanlar gençlerimize ne verebilirler?"

Sauna ve buhar banyosunun 8 önemli faydası!- VİDEO Vücudu toprağa gömülü bulunan bebek tedavi sonrası korumaya alınacak Gölette boğulan sağlık çalışanı toprağa verildi Bakan Akar: ABD'nin YPG'ye desteğini sonladırması için girişimlerde bulunmaya devam ediyoruz Merkez Bankası Kararını Verdi! Oran Arttırıldı! İşte Son Alınan Karar Ünlü şarkıcı Kelly Price koronavirüse yenik düştü
Sonraki Haber