Mehmet Eymür de topa girdi: Bunun sonu siyasi cinayetlerdir!

Eski MİT Kontrterör Daire Başkanı Mehmet Eymür, Sedat Peker-Mehmet Ağar gerilimi ve sonrasında Peker tarafından yayınlanan videoları yorumladı... Eymür'e göre, bu işin sonu "siyasi cinayetlere" varacak!

Tarihe, Türkiye'nin en karanlık dönemlerinin MİT Kontrterör Daire Başkanı olarak geçen Mehmet Eymür, Sedat Peker videoları hakkında oldukça garip ifadeler kullandı.

Sözcü Gazetesi yazarı İsmail Saymaz'a konuşan Eymür "Bugünkü tablo çok daha vahim" görüşünü paylaştı.

Faili meçhul cinayetlerin yaşandığı, terörün zirve yaptığı MİT Kontrterör Daire Başkanlığı dönemini bugün ile kıyaslayan Eymür, "O zaman hiç değilse işleyen bir yapı vardı. Görevimizi yapıyorduk, ciddiyetle yapıyorduk. Destek de alıyorduk." diye konuştu.

Türkiye'de "faili meçhul cinayetler" olayına en hakim isimlerden biri olan ve Mehmet Ağar ile arasında Susurluk kazasından bu yana büyük bir gerilim bulunan Mehmet Eymür'ün şu sözleri ise dikkat çekiciydi;

"Zamanında söylediğim bir lafı yine tekrarlamak istiyorum. Bu gidişin sonu siyasi cinayetlerdir."

Reyting sonuçları 14 Ağustos Pazar: MasterChef Türkiye, FOX Ana Haber, Tozluyaka Dünya çapında üne kavuşan 600 kilogramlık deniz aygırı uyutuldu Tarihte bugün ne oldu 15 Ağustos? Önemli olaylar, kim doğdu, kim öldü? Duş sırası için kavga ettiler: 1'i ağır 6 yaralı! 12 Dev Adam'dan farklı galibiyet! Polonya'yı 94-78'lik skorla geçtik Duş kavgası kanlı bitti! Çevik kuvvet önlem aldı: Yaralılar var
Sonraki Haber