Meclis'e yıldırım Erdoğan yüzünden düşmüş!

CHP'ye yakın televizyon kanalı Halk TV'de yine akıllara zarar sözlere imza atıldı. Medya Mahallesi programının sunucusu Ayşenur Arslan, TBMM'nin bahçesine düşen yıldırımdan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı sorumlu tuttu.

This browser does not support the video element.

Ankara'da sabah saatlerinden itibaren sağanak etkili oldu. Bu sırada TBMM bahçesinde bulunan bir ağaca yıldırım isabet etti.

Yıldırım, ağaçtan büyük bir parçanın kopmasına neden olurken yakında bulunan bir araç, ağaçtan kopan parça sonucunda zarar gördü.

Bu haberin ekranlara getirildiği CHP'ye yakın televizyon kanalı Halk TV'de ilginç bir değerlendirmede bulunuldu.

Medya Mahallesi programının sunucusu Ayşenur Arslan, yıldırımın düşme nedenini geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanın Erdoğan'ın kararıyla Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesine bağladı.

"METAFORUN GERÇEĞE DÖNDÜĞÜ AN"

Arslan, "Bu ne biliyor musunuz? Meclis bahçesine yıldım düşmüş hanımefendiler beyefendiler. Yani Erdoğan'ın Meclis'i hiçe sayarak, İstanbul Sözleşmesi'ni feshetmesi, birtakım yasaları hiçe saymasıyla Meclis hani iptal filan deniyordu ya hakikaten metaforun, mecazın, teşbihin gerçeğe döndüğü an." ifadelerini kullandı.

7 Haziran gerçekleri… ‘Parlatılan Demirtaş ve HDP’liler sustu, sahneye PKK çıktı!’ Kastamonu'da harap olan köprü ve yollar havadan görüntülendi Babacan'a Kırşehir'de 6'lı masa tepkisi: Onu kimse tanımazdı. AK Parti ile tanındı 'Ey Cahil... Ey Çapsız...' Yusuf Alabarda, Gültekin Uysal'a ateş püskürdü 'Haram yemeyen adamı korkutamazsın. Ne Peker, ne FETÖ, ne PKK, ne de başka bir güç beni korkutamaz!' Şener’den kendisini Peker’in hedefine koymak isteyenlere rest: Arkasında CHP’li, İP’li troller var!