"Türkiye'nin yurt dışındaki bütün altınları getirildi"

Eski Ekonomi Bakanı Masum Türker, muhalefetin iddia ettiği gibi kayıp döviz rezervinin olmadığını söyledi. Türker, "Türkiye'nin kaybolan rezervi yok. Bu hükümetin yaptığı başarılı bir iş var, bunu kimse söylemiyor. Bu yüzden de bir bakan biraz dış çevreler tarafından da hedef alındı" dedi.

This browser does not support the video element.

Eski Ekonomi Bakanı DSP'li Masum Türker, Türkiye'nin döviz rezervi ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. 'Türker, Türkiye'nin kayıp rezervinin olmadığını belirtti.

Türkiye'nin yurt dışında emanet parasının olmadığını vurgulayan Türker, "2018 Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılmadan birkaç ay evvel en sonuncusu şubat ayının sonuna doğru, Türkiye'nin yurt dışında olan bütün altınları taşındı ülkeye" şeklinde konuştu. Başta CHP olmak üzere muhalefet Türkiye'nin döviz rezervlerinin bir kısmının 'Kayıp' olduğunu iddia ediyordu.

Masum Türker, katıldığı bir TV programında şunları söyledi:

"Türkiye'nin kaybolan rezervi yok. Bu hükümetin yaptığı başarılı bir iş var, bunu kimse söylemiyor. Bu yüzden de bir bakan biraz dış çevreler tarafından da hedef alındı."

TÜRKİYE'NİN YURT DIŞINDA EMANETTE PARASI YOK!

"2018 Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılmadan birkaç ay evvel en sonuncusu şubat ayının sonuna doğru, Türkiye'nin yurt dışında olan bütün altınları taşındı ülkeye. Ama bunu hükümet pazarlamadı. Hatırlıyor musun Trump sürekli papaz için konuşuyordu. Bizim Halk Bankası'nın genel müdür muavinini Amerika'da tutuklu tuttular. Onların nedeni o paraların taşındığını fark etmesiydi. Devletimizin yurt dışında emanette parası altını yok artık. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yurt dışına karşı dik duruşunu, gücünü buradan alıyor."

BU MİLLİ OLARAK ÖVÜNÜLECEK BİR DURUM

"Devlete ait olan paraları Swap aracılığı ile Londra'ya taşıdılar. Londra'dan fiilen uçaklarla taşındı. Ben bunu takip etmişimdir ama bu milli övünülecek bir şey olduğu için bu operasyon tamamlandığı güne kadar ağzımı açmadım. Ondan sonra bazı toplantılarda söyledim Türkiye'nin bu parası geldi başarılıdır. Bu paraların geldiğini sonradan fark eden dış güçler Türkiye'de kendilerini mutemet adamı gördüklerini fırçalamıştır."

İşte Rize İyidere Lojistik Limanı gerçekleri Vebitcoin CEO'su da TGRT'de reklam yapmış! ‘BURADA ÇOK BÜYÜK ŞEYLER DÖNÜYOR OLABİLİR!’ 'Ağzı olan konuşmasın!' ‘DEVLETLERİN KRİPTO PARALARI REZERV OLARAK KULLANACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM’ Bitcoin bu kadar güzel anlatılamazdı