Marmara'da müsilaj kabusu! Gemiler kirli atıkları böyle döküyor...

Marmara Denizi'ni saran deniz salyası kabusu devam ederken denizi kirleten gemiler kameralara yansıdı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Denizcilik ve Su Ürünleri Uzmanı Zafer Murat Çetintaş, "Eylem planı içinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı da yer almalı. Bu gemiler denizlerimize sokulmayarak cezalandırılmalı" dedi.

This browser does not support the video element.

Marmara Denizi’nde oluşan deniz salyası tehlikesi devam ediyor. Denizcilik ve Su Ürünleri Uzmanı Zafer Murat Çetintaş, SuperHaber’e Marmara'nın kabusu olan deniz salyasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çetintaş, "Marmara Denizi'nde başlayan çalışmalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Çevre, Tarım, Ulaştırma, Dışişleri, Enerji ve Sanayii Bakanlıkları mutlaka yer almalıdır. Bu mesele Çevre Bakanlığı'nı aşar. Marmara’dan yılda 56 bin yabancı gemi geçiyor. Bu trafikten Ulaştırma Bakanlığı sorumludur. 32 termik santrali ve enerji hatlarından Enerji Bakanlığı, tarımsal zararlardan ve balıkçılıktan Tarım Bakanlığı, uluslararası su yolu olan Marmara Denizi'nde yabancı gemilere açılacak davalardan Dışişleri, OSB'lerden Sanayii Bakanlığı sorumlu. Kirlilikten ise Çevre Bakanlığı sorumludur. Bakanlıklar arasında koordinasyon şarttır." ifadelerini kullandı.

"DENİZE GİRMEK YASAKLANMALIDIR!"

Zafer Murat Çetintaş sözlerine şöyle devam etti;

"Marmara Denizi, kıyısında yaşayanlarla kurtulur. Bu nedenle gerekirse Sağlık Bakanlığı denize girilmemesi yönünde açıklama yapmalıdır. Milli Eğitim Bakanlığı ise Marmara Bölgesi okullarında çevre ve deniz kirliligi konusunda dersler koyarak bilinçli ve duyarlı bir nesil için hazırlanmalıdır."

Bağcılar'da evlat vahşeti! Annesinin kafasını kesip sokağa attı Cem Uzan: "Meral Akşener'in eşi ve oğlu ile İmamoğlu arasında ticari ilişki var" Beşiktaş'ta güvenlik görevlileri 4 kişiyi darp etmişti: 5 saldırgan tutuklandı 14 katlı apartmanda yangın: 1 kişi öldü, 2 itfaiye eri dumandan etkilendi Bu da ucuz halı izdihamı: Ucuz halı için birbirlerini ezdiler Eğlence mekanı önünde 'takım elbiseliler' dehşeti! 1'i kadın 3 kişiye dayak attılar