Mansur Yavaş'tan vatandaşlara 'veresiye' çağrısı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, Twitter hesabından yardımseverlere çağrıda bulundu. Yavaş, "Hastalığı değil, iyiliği bulaştıralım" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından bir video ile yardım çağrısında bulundu. Hayırseverlere seslenen Yavaş, "Hastalığı değil, iyiliği bulaştıralım" ifadeleriyle paylaştığı videoda şu ifadeleri kullandı:

"Değerli hemşehrilerim, dayanışma gerektiren zor günlerden geçiyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım etmek isteyip ancak edemeyen hayırsever vatandaşlarımız olduğunu çok iyi biliyorum. Şimdi o hayırsever vatandaşlarımıza hiç kimseyi incitmeyecek ve engel çıkarılamayacak güzel bir teklifim var. Kendiniz veya birkaç kişi bir araya gelin mahallenizedeki ya da komşu mahallenizdeki bakkala, kasaba veya manava gidin. Veresiye defterindeki bir ihtiyaç sahibinin veya duruma göre tümünün borcunu ödeyin, hesabını kapatın. Biz komşuyuz, biz hemşehriyiz, biz milletiz. Hep birlikte, el ele, hiç kimseyi ama hiç kimseyi çaresiz bırakmayalım. Üstelik önümüz Ramazan. Ankaralılar olarak, bu zor günlerde lütfen böyle bir güzelliğe imza atıp Türkiye'ye örnek olalım."

Gaziantep - Konyaspor CANLI İZLE Azmettirici Orhan Vatansever gözaltına alındı! Kilis’te, korona virüsten ölenlerin sayısı 66'ya çıktı! Atalanta - Sampdoria City CANLI İZLE Azerbaycan Ermenistan savaş uçağını düşürdü Mike Tyson'dan Michael Jackson itirafı! Yasak Elma Zehra erkek mi? Şafak Pekdemir kimdir? Migros 18 - 28 Ekim 2020 aktüel ürünler kataloğu A101 29 Ekim 2020 aktüel ürünler BİM 30 Ekim 2020 aktüel ürünler MEB Ücretsiz tablet başvuru formu! MEB ücretsiz laptop nasıl alınır? A101 24 Ekim 2020 aktüel ürünler hafta sonu kataloğu