Maden suyu neden şişesinde tüketilmeli? Faydaları nelerdir?

İçerisinde zengin mineraller barındıran maden suyunun birçok faydası vardır. Peki maden suyunu nasıl tüketmemiz gerekiyor? Maden suyunun faydaları nelerdir?

Yeraltı kaynaklarından elde edilen maden suyu, yer altından yeryüzüne çıkarken de karbondioksit gazının yanında çözünmüş mineral tuzları ve elementleri de beraberinde getiren doğal kaynak suyudur.

Bizlerin kalsiyum, magnezyum ve potasyum gibi önemli ihtiyaçlarını karşılar. Maden suyunu yaz aylarında kaybettiğimiz mineralleri geri almak için bolca tüketmemiz gerekir.

Maden suyu içme suyundan sonra gelen en yararlı içeçektir. Buna rağmen ülkemizde kişi başı 5 litrenin üzerine çıkamamıştır. Avrupa ülkelerinde ise tüketimi yıllık kişi başı 100 litreyi geçiyor.

MADEN SUYU NEDEN ŞİŞEDE TÜKETİLMELİDİR?

İçeriğindeki tüm faydalardan yararlanabilmek için maden suyunun bardakta değil kendi cam şişesinde tüketilmesi gerekiyor. Çünkü maden suyunun bardağa dökülmesi köpürmesine ve içeriğindeki gazın (Co2) açığa çıkmasına sebep oluyor. Bu nedenle satın alacağınız maden suyunun, gıda standartlarına uygun cam şişelerde satışa sunulduğuna dikkat edilmelidir.

Yemek yiyenlerin arasına araçla daldı: 8 yaralı Almanya'daki sağlık skandalında karar İçişleri Bakanlığı duyurdu! Vatandaşlardan gelen yoğun ilgi şaşırttı Vakit geçirmek için en iyi 5 hobi! Bu hobiler hayatınıza renk katacak Bugün hava nasıl olacak? 30 Ekim Cuma hava yağışlı mı? Mucize Doktor 35. son bölüm izle! A101 29 Ekim 2020 aktüel ürünler kataloğu Yasak Elma Zehrası Şafak Pekdemir erkek hali! Şafak Pekdemir önceden erkek miydi? Yasak Elma Zehra erkek mi? Şafak Pekdemir kimdir? BİM 30 Ekim 2020 aktüel ürünler kataloğu! BİM contigo termos, araç içi havalı yatak! 29 Ekim A101 kataloğu! A101 Samsung Galaxy tablet, F5 elektrikli scooter BİM 6 Kasım 2020 aktüel ürünler kataloğu