Lokantaları pavyona çevirip kural tanımıyorlar!

Başkent Ankara’da ruhsatlarını kafe, restoran, lokanta şeklinde değiştirerek yasak olmasına rağmen eski faaliyetlerine devam eden pavyonlar, koronavirüsle mücadelede kural tanımıyor. Ayrıca pavyonda alkolünde etkisiyle terlikli kişiler direk dansı yapıyor.

This browser does not support the video element.

İçişleri Bakanlığı’nın, Kovid-19 salgını süresince kapalı olması gereken gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulüplerinin ruhsatlarını kafe, restoran, lokanta vb. olarak değiştirerek eski faaliyetlerine devam etmesi üzerine harekete geçmişti.

Bakanlık 81 İl Valiliğine “Umuma açık istirahat ve eğlence yerleri” konulu genelge göndermişti. Genelgeye göre, 15 Mart 2020 tarihinden önce ruhsatı gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulübü olan, bu tarihten sonra ruhsatını kafe, restoran, lokanta şeklinde değiştirenlere yönelik denetimler yoğunlaştırılmıştı. Ancak Ankara’da bu kuralı tanımayan işletmeler gece eğlencesine devam ediyor. Alkolün, fuhşun ve her türlü kötülüğün aktığı bu yerlerde koronavirüse karşı önlemler de alınmıyor. Ayrıca topluma ve genel ahlakla örtüşmeyen davranışlar da sergileniyor.

İHA

Bina ile deniz arasında kaldılar... Çöken binanın enkazından önce köpeği Fıstık, ardından İnci kurtarıldı! "Buse biz buradayız... Sakın korkma" Alaçatı'da denizin çekilme anı! Bir bina böyle yerle bir oldu! Depremin ardından İzmir'de ürküten görüntüler!