Lise boş kontenjanlar! Hangi liselerde boş kontenjan var?

Lise boş kontenjanlar listesi 2020! LGS 2. tercihlerin başlamasına az bir zaman kala lise taban puanları tekrar araştırılırken öğrenciler lise boş kontenjanlarını araştırmaya başladı. Hangi liselerde boş kontenjan var? İşte detaylar...

Lise boş kontenjanlar listesi 2020! LGS tercih sonuçlarının 10 Ağustos tarihinde açıklanmasından hemen sonra öğrenciler 2. tercih lise boş kontejanlar listesini araştırmaya başladı. LGS sınavına giren öğrenciler tercihlerde lise taban puanları yüzdelik dilimleri ve lise boş kontenjanlar listelerinden faydalanacak. Peki, hangi liselerde boş kontenjan var?

2020 LGS sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra öğrenciler tarafından merak edilen soruların başında tüm liselerin taban puanları ve boş kontenjan listeleri geliyor. Yaklaşık 1,5 milyondan fazla öğrencinin giriş yaptığı LGS sınav sonuçlarının 16 Temmuz tarihinde açıklanmasından hemen sonra 2020 lise taban puanları yüzdelik dilimleri ve boş kontenjan listeleri tercihlerde büyük bir rol oynayacak.

LGS TABAN PUANLAR VE BOŞ KONTENJANLAR LİSTESİ

Özel okullara sürekli olarak nakil geçişleri açık olacağından boş kontenjanlar öğrenciler için oldukça büyük önem kazandı. Yerleştirmeye esas nakil işlemi için; tercih başvuruları 10-14 Ağustos 2020 ve 17-21 Ağustos 2020 tarihlerinde saat 17.00’a kadar gerçekleşebilecek. Her nakil dönemi içerisinde her gruptan en fazla 3 (üç) okul tercihi yapılabilecek.

LGS 1. NAKİL TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Lise boş kontenjanları bir kez daha tercih sonuçlarının açıklanması ile ilk gündem merkezi oldu. Herhangi bir okula yerleşemeyen ya da istediği okuldan farklı bir okula yerleşen öğrenciler, LGS boş kontenjanları haklarını 1. nakil dönemi içerisinde gerçekleştirebilecek.

LGS BOŞ KONTENJANLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

LGS TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

2019 LİSE BOŞ KONTEJANLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Bakanlıktan 81 ile yeni koronavirüs genelgesi Ermenistan'ın savaş uçağı düşürüldü Sinan Özen'in kızı Neva'nın sağlık durumu hakkında yeni gelişme! 23 Ekim BİM aktüel ürünler fiyat listesi! BİM Cuma hangi ürünlerde indirim var? A101 22 Ekim 2020 aktüel ürünler kataloğu! MEB Ücretsiz tablet başvuru formu! MEB ücretsiz laptop nasıl alınır? Mİgros 18-28 Ekim aktüel ürünler kataloğu A101 17 Ekim 2020 aktüel ürünler kataloğu! BİM 30 Ekim 2020 aktüel ürünler