Levent Gültekin: Azerbaycan devlet değil aşiret!

Levent Gültekin, Halk TV'de yayınlanan İki Bakış İki Yorum programına konuk oldu. Ermenistan işgalindeki topraklarını bir bir kurtaran Azerbaycan ile ilgili tepki çeken ifadeler kullanan Gültekin, "Azerbaycan devlet değil aşiret!" dedi.

This browser does not support the video element.

Türkiye'nin desteğini her fırsatta açıkladığı kardeş ülke Azerbaycan, 30 yıldır Ermeni işgalinde olan topraklarını kurtarmak için harekete geçti.

'Besleme medya' Halk TV'de ise Türkiye'de üretilen İHA/SİHA'larla sahada destan yazan Azerbaycan'a karşı tepki çeken ifadeler kullanıldı.

TEPKİ ÇEKEN SÖZLER: BİR KERE AZERBAYCAN DEVLET Mİ?

'İki Bakış İki Yorum' isimli programa katılan gazeteci Levent Gültekin, kardeş Azerbaycan için "Bir kere Azerbaycan devlet mi? Bir de bu var, bunu soralım. Azerbaycan bir aşiret, Demeokrasisi yok. Hukuku yok. Bir otoriter yönetim var. Seçim yok. Paranın üzerinde yüzüyorlar. Bugüne kadar adam gibi bir devlet kurmamışsın. 30 yıl önce senin toprakların işgal edilmiş" dedi.

Gültekin'in bu sözleri, 'Ermeni kanalı değil bizim Halk TV' notuyla sosyal medyada paylaşıldı. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı paylaşımın altında tepkilerini dile getirdi.

SÖZLERİNİ SAVUNDU

Gelen tepkilerin ardından Gültekin, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. 

Gültekin '' Programda da söylediğim gibi uluslararası hukukun da kabul ettiği üzere Ermenistan Karabağ’da işgalcidir, Türkiye Azerbaycan’a diplomatik desteğini sürdürmelidir. Buna rağmen Azerbaycan iktidarına yönelik eleştirilerimi Ermenistan taraftarlığı şeklinde yorumlamak ayıptır. Diğer taraftan Azerbaycan iktidarına yönelttiğim eleştirinin amacı da Azerbaycan halkının içinde bulunduğu duruma ve güçlü kurumsal yapının olmamasının neden olduğu zayıflığa dikkat çekmektir.'' ifadelerini kullandı. 

Metehan Demir Ankara kulislerinden aktardı: İşte asgari ücrete yapılacak zam! MİT’in Yunan casus operasyonu… Metehan Demir çarpıcı detayları açıkladı: Bu casus tek başına değil! İnebolu'da sel suları 2 köprüyü yıktı: O anlar kamerada! İstanbullular dikkat! Çalışma başladı, metrobüste bir durak tersine aktarma yapılacak Hükümeti eleştirsin diye mikrofon tuttular, sözleriyle ders verdi Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Kirişci'yi görüntülü arayarak orman kahramanlarına teşekkür etti