LC Waikiki'nin LGBTİ+ kararına büyük destek

LC Waikiki yönetiminin LGBTİ+ bireyler ile özdeşleşen "gökkuşağı" ve "tek boynuzlu at" gibi figürleri ürünlerinde kullanmama kararı aldığı yönündeki iddia büyük yankı buldu. İddia üzerine, LGBTİ+ bireyler sosyal medyada LC Waikiki'yi boykot kampanyası başlatırken, LC. Waikiki'yi destekleyenler ise çok daha güçlü bir kampanya ile Twitter gündemine yerleşti.

Halk TV'de yayınlanan bir haberde LC Waikiki yönetiminin çalışanlarına e-posta göndererek LGBTİ+ bireyler ile özdeşleşen "gökkuşağı, tek boynuzlu at" gibi figürlerin kullanılmaması talimatı verdiği iddia edildi.

Haberde, “bu sembollerin kesinlikle kullanılmaması“ ve “mutlaka renk sayısının azaltılması” istendiği öne sürüldü.

Şirketin ayrıca kaçınılması gereken “LGBTİ+ sembolleri listesini” de paylaştığı öne sürüldü.

BOYKOT ÇAĞRISI SONRASI HERKES BİRLİK OLDU

Bu haber sonrasında sosyal medyada örgütlenen LGBTİ+ bireyler LC Waikiki'ye boykot çağrısında bulundu.

Tepkilerini 'LCWaikikiBoykot' etiketi altında dile getiren LGBTİ+ bireyler ve destekçilerine karşı 3 ayrı etiket açıldığı görüldü. 

Diğer yandan, son dönemde "cinsiyetsizlik" projeleri üzerinden özellikle çocukları hedef alarak kampanyalar yürüten dev tekstil firmalarının yarattığı bu furyaya dahil olmayan LC Waikiki'nin tutumu vatandaşların büyük takdiri ile karşılandı.

Twitter'da LC Waikiki'ye güçlü bir destek kampanyası başlatılırken, 'TebriklerLCWaikiki', 'LCWaikikiDestek' ve 'YanındayızLCWaikiki' etiketleri kısa sürede gündem oldu. 

İşte o destek paylaşımlarından bazıları:

Jandarma Genel Komutanlığı'na subay ve astsubay adayı 912 öğrenci alınacak Hepsiburada Premium Özellikleri Neler? Hepsiburada Premium Abonelik nedir, kaç Lira? Feci kazada can verdi! Yürek dağlayan detay ortaya çıktı: Meğer 7 yıl önce... Acun Ilıcalı'dan çarpıcı Nisa Bölükbaşı açıklaması: Hepsinde birinciydi Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü
Sonraki Haber