Koronaya yakalanan Johnson'dan mektup: Daha da kötüleşecek

Ülkesinde koronavirüse karşı uzun süre önlem almayan ve kendisi de koronavirüse yakalanan İngiltere Başbakanı Boris Johnson, evlere mektup göndermeye karar verdi. Johnson'ın yazdığı mektupta salgının daha da kötüleşeceğini belirtti.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, evlere göndereceği mektupta, yeni tip koronavirüs salgınında "işlerin iyiye gitmeden önce daha da kötüleşeceğini" belirtti.

Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Kovid-19 testi pozitif çıkan Johnson'ın mektubu 4 hafta içinde 30 milyon haneye ulaşacak.

Mektubunda halka evde kalarak, Ulusal Sağlık Hizmetlerini (NHS) korumaları ve hayat kurtarmaları için çağrıda bulunacak Johnson, ayrıca hükümetin salgınla mücadele etmek ve işletmeler ile çalışanları desteklemek amacıyla uygulamaya koyduğu önlemleri anlatacak."DAHA DA KÖTÜLEŞECEK"

En başından itibaren doğru zamanda doğru önlemleri almaya çalıştıklarını, gerekirse bunları daha da sıkılaştıracaklarını belirten İngiliz Başbakan mektubunda, "Sizinle açık konuşmam benim için önemli. İşler, iyiye gitmeden önce daha da kötüleşecek." ifadesini kullanacak.
Bu arada İngiltere Ulusal Tıp Direktörü Prof. Stephen Powis, ülkede ölümlerin 20 binin altında kalmasının "iyi bir sonuç" olacağını ifade ederek, halktan üzerine düşeni yapmasını ve hükümetin uyarılarını dikkate almasını istedi.

Koronavirüse şimdiye kadar 1019 kurban veren İngiltere'de kısmi karantina kararı ve diğer önlemlerin etkisinin görülmeden önce vakalar ve ölümlerin gelecek 2-3 üç hafta boyunca artmaya devam etmesi bekleniyor.

Ülkede corona virüs vaka sayısı 17 bine yükselirken, ölü sayısı da bini aştı. 

İki yüzle doğan yavru kedi Zevk için para harcıyordu! Şimdi sokakta dileniyor Bu nasıl tedavi! Hastalar ve cesetler yan yana! 3 Haziran 2020 bugün hangi maçlar var? Irak deneyimli tümen tetikte! İstanbul'un tehlikeli üçgeni Nazım Hikmet'in oğlu kimdir, öldü mü? Akdeniz'de 5.1 büyüklüğünde deprem Ekrem İmamoğlu'na sert eleştiriler