Koronaya karşı arap sabunu yedi, hastanelik oldu

Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının görülmesinin ardından vatandaşlar temizlik ürünlerine talebini artırdı. Konuyla ilgili en ilginç haber ise Yozgat'tan geldi. Bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyen bir Yozgatlı, arap sabunu yiyince hastanelik oldu.

Yozgat’ta yaşayan 43 yaşındaki Mehmet E. bağışıklık sisteminin güçlenip, içinin temizlenmesi ve bu virüsün kendisine etki etmemesi için akşam yemeğinde arap sabunu ile birlikte yoğurt yedi..

Arap sabunu ve yoğurdu yedikten yaklaşık 15-20 dakika sonra başı dönmeye ve midesi bulanmaya başlayan Mehmet E. 112 acil servisini aradı ve ambulans istedi.. 112 Ambulans ile acil servise kaldırılan Mehmet E. tedavi altına alındı.

MİDESİ YIKANDI

Sonkaleizmir'in haberine göre: Midesi yıkanan ve serum takılan Mehmet E. kendine geldikten sonra yaptığı ilk açıklamada  ”Kendimi bu virüsten korumak için çözüm yolu arıyordum ve aklıma arap sabunu ile yoğurt yemek geldi. Çünkü arap sabunu içimi temizler beni temiz tutar yoğurt ise bağışıklık sistemimi güçlendirir diye düşündüm. Yoğurdun içine bolca arap sabunu döktüm ve yedim.. Ayrıca bu virüsü ilk hangi çinli bulaştırdıysa Allah onun bin belasını versin ” dedi.

Acil servis doktoru Erhan K. ise yaptığı açıklamada ”Mehmet amcaya gerekli işlemler yapıldı şu an durumu iyi.. Ayrıca belirtmek isterim ki doktorluk hayatım boyunca böyle bir şey ne gördüm ne duydum. Lütfen kimse böyle şeyler yapmasın ” dedi.

Ünlü isme ahlaksız teklif! Bu nasıl tedavi! Hastalar ve cesetler yan yana! Yetenek Sizsiniz'in jüri üyesinden itiraf: Bilerek gösterdim 1 Haziran 2020 bugün hangi maçlar var? Van'da neler oluyor? 480 vaka, 18 bin karantina! Yasin Suresinin okunuşu! Arapça-Türkçe meali! Polis ilk kez müdahalede bulundu ALİ BABACAN KİMLERE MESAJ VERİYOR? Yarın nereler açılacak? 1 Haziran'da hangi mekanlar açılacak?