Koronavirüslü yolcunun Türkiye'de geçirdiği 22 dakikada neler oldu?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'dan Singapur'a uçuş yapan Türk Hava Yolları uçağındaki bir yolcuda koronavirüs tespit edildiğini açıkladı. Fransız vatandaşı olduğu belirlenen hastanın Türkiye'de sadece 22 dakika kaldığı belirlendi.

İstanbul'dan Singapur'a uçan bir yolcuya koronavirüs testi yapılmış ve pozitif çıkmıştı.

İstanbul'da endişeye neden olan haberle ilgili açıklamada bulunan Bakan Koca, "Singapur’da koronavirüs tanısı konan yolcu, Fransız vatandaşıdır. Londra’dan Singapur’a giden transit bir yolcudur. Uçağımız yolcusuz olarak dönüş yapmıştır." dedi.

TÜRKİYE'DE 22 DAKİKA KALMIŞ

Habertürk'ün aktardığına göre,
koronavirüs tespit edilen yolcunun İstanbul Havalimanı'nda 22 dakika kaldığı öğrenildi.

Havalimanının büyüklüğü düşünüldüğü zaman yolcunun bu süre zarfında sadece uçağından inerek diğer uçuşuna yetiştiği tahmin ediliyor.

14 GÜN GÖZLEM ALTINDA KALACAKLAR

Bakan Koca, ayrıca Türk Hava Yolları uçağı mürettebatının 14 gün gözlem altında tutulacağı bilgisini paylaştı.Hangi şifreler daha güvenli? Şifre seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Türk Silahlı Kuvvetleri gücünü Efes 2022 Tatbikatı'nda gösterecek: 37 ülkeden katılım var Fenerbahçe'de tecrübeli futbolcuyla yollar ayrılıyor! Büyük umutlarla transfer edilmişti Erdoğan'dan Diyarbakır annelerine mesaj: Bu mücadele tarihe altın harflerle yazıldı Yeni Akit, Seda Sayan'ı da 'ahlaksız' ilan etti Dükkana girdi, börek yiyen adamın kulağını kesti, çıktı
Sonraki Haber