Koronavirüs nedeniyle bankalar kapanacak mı?

Koronavirüs nedeniyle bankalar kapanacak mı? Ekonomik ve sosyal anlamda koronavirüse karşı önlemler alınmaya devam ediyor. Vatandaşların mümkün olduğunca günlerce evden çıkmaması isteniyor. Sosyal hayat durma noktasına gelirken merak edilen konulardan birisi de bankaların kapanıp kapanmayacağı oldu. Bankalar art arda aldıkları kararlarla ATM’lerden para çekme limitini arttırmasıyla birlikte vatandaşlar araştırma yapmaya başladı. İşte Koronavirüs nedeniyle bankalar kapanacak mı? Detaylar...

Koronavirüs nedeniyle bankalar kapanacak mı? Vatandaşların mümkün olduğunca günlerce evden çıkmaması isteniyor. Sosyal hayat durma noktasına gelirken merak edilen konulardan birisi de bankaların kapanıp kapanmayacağı oldu. Bankalar art arda aldıkları kararlarla ATM’lerden para çekme limitini arttırmasıyla birlikte vatandaşlar araştırma yapmaya başladı. Ekonomik ve sosyal anlamda koronavirüse karşı önlemler alınmaya devam ediyor. İşte Koronavirüs nedeniyle bankalar kapanacak mı? Merak edilen detaylar haberimizde...

BANKALAR KAPANACAK MI?

Bankaların kapanacağına ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Türkiye'de faaliyet gösteren bankaların büyük çoğunluğu ATM'lerden para çekme limitini 5 bin liraya çıkardı.

BANKALARIN PARA ÇEKME LİMİTLERİ VE İŞLEM ÜCRETLERİ

VAKIFBANK

Koronavirüs salgınıyla ilgili alınan önlemler kapsamında, toplum sağlığı açısından riskleri en aza indirmek ve bankacılık işlemlerinin aksamaması için ATM'lerden günlük ücretsiz para çekme limiti 5 bin TL'ye çıkarıldı. Öte yandan ATM'ler üzerinden kartsız para ödemede de sınır ve tutarı kaldırarak ücretsiz hale getiren banka bankomat ve kredi kartı temassız ödeme limitini de 250 TL'ye yükseltti.

HALKBANK

Bankacılık işlemlerinin şubeye gidilmeden kolayca halledilmesi için banka içinde bulunulan döneme özel, Bank24'lerden günlük para çekme limitini 5.000 TL'ye yükseltti.

ALTERNATİF BANK

Bir ay süreyle internet ve mobil bankacılık kanalları üzerinden yapılacak EFT ve havale işlemlerinden ücret almayacağını açıklayan banka, ATM günlük para çekme limitini ise 3.000 TL'ye çıkarmış durumda.

GARANTİ BANKASI

Para çekme limitini 5000 TL'ye çıkaran banka, ortak ATM'ler üzerinden yapılacak para çekme işlemlerinden de ücret almayacak.

ZİRAAT BANKASI

Koronavirüs salgının etkilerini en aza indirmek için Müşterilerinden mobil kanalları ve ATM'leri kullanmaları yönünde çağrıda bulunan banka günlük ücretsiz para çekme limitini ise 5 bin TL'ye yükseltti.

DENİZBANK

Banka Koronavirüsü tehlikesine karşı kalabalık ortamlarda bulunulmaması adına tüm EFT ve havale işlemlerinin bir ay süreyle, herhangi bir ücret ödemeden DenizBank İnternet Şubesi, MobilDeniz ve fastPay'den gerçekleştirebileceğini duyurdu.

TÜRKİYE İŞ BANKASI

Şube dışı kanalların kullanılması yönünde müşterilerine çağrıda bulunan banka kredi kartı ile 2 bin, İşcep Karekod ile de 3 bin TL olmak üzere günlük 5 bin TL'ye kadar ücretsiz nakit çekim imkanı getirdi.

ING BANK

İçerisinde bulunulan durum nedeniyle adım atan banka 31 Mart'ta kadar tüm ATM'lerden ücretsiz nakit çekim fırsatı sunuyor.

FİNANSBANK

ATM'lerden kart ve karekod ile günlük para çekme limitlerini geçici olarak 5.000 TL'ye yükseltti.

YAPI KREDİ

ATM'lerden yapılacak EFT, havale ve kartsız işlemlerden 1 ay ücret alınmayacağını açıklayan banka günlük çekim ile temassız ödeme limitlerini de arttırdığını açıkladı.

KUVEYT TÜRK

ATM'lerdeki günlük para çekme limitini 5 bin TL'ye yükselten banka, PTT ve diğer tüm ATM'lerden de ücretsiz para çekme imkanı sunuyor.

TEB

ATM'lerini düzenli olarak dezenfekte ettiğini belirten banka geçici süreliğine günlük para çekme limitini de 3 bin TL'ye çıkardı.

ALBARAKA TÜRK

Mobil ve internet şubelerindeki para transferlerinden ücret alınmayacağını açıklayan banka, ATM'lerdeki günlük limiti 5 bin TL'ye çıkarıp işlem ücreti alınmayacağını duyurdu.

Twitter’da en çok takipçisi olan ünlüler! Kendi ameliyatını kendisi yaparak tarihe geçen Sovyet doktor: Leonid Rogozov! İşte o görüntüler... Çalışanlara 7006 lira aylık maaş telaffuz ediliyor! İşte TİSK'in Temmuz ayı asgari ücret rakamı! Terör örgütü DEAŞ'ın canlı bomba eyleminde kullanacağı kişileri kurayla belirlediği tespit edildi Haftalık koronavirüs vaka sayısı açıklandı: Yüzde 50 artış Maltepe'de kimlik kontrolünde kaçmaya çalışan şüpheli aranan hırsız çıktı
Sonraki Haber