Ziya Selçuk

PROF. DR. ZİYA SELÇUK KİMDİR?

1961 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde lisansını, aynı üniversitede gelişim psikolojisi alanında yüksek lisansını yaptı. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde psikolojik danışmanlık ve rehberlik alanında doktorasını tamamladı. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde doçentlik ve profesörlük unvanlarını aldı.

TED Üniversitesi’nin yanısıra, çok sayıda özel eğitim-öğretim kurumunun kuruluşunu gerçekleştirdi. Türkiye Zeka Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜBİTAK Grup Yürütme Komitesi Üyesidir.

2003-2006 yılları arasında Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı yapmış, müfredat reformunu yürütmüştür. AB müzakerelerinde de eğitim ve bilim başlığı görüşülürken ülkemizi temsil etmiştir.

İnsan ilişkileri, gelişim, öğrenme, çocuklarda dikkat eksikliği, rehberlik uygulamaları gibi alanlarda çok sayıda kitabı, hakemli dergilerde basılmış makaleleri vardır.

İngilizce biliyor. Evli, üç çocuk sahibidir.

Öğrenci ve veliler dikkat! Yarın başlıyor...
Fahrettin Koca'dan LGS paylaşımı! 'Pazartesi, salı tanıtacağız...'
EBA'dan eğitim gelecek yıl da devam edecek LGS'de maske takmak zorunlu mu? 2020 LGS sınavı nasıl olacak? LGS sınavında kalem silgi verilecek mi? LGS'de 3 önemli değişiklik Uzaktan eğitim ne zaman bitecek? Telafi eğitimi ne zaman başlayacak? Eylül ayında yüz yüze eğitim kaç hafta olacak? Ders dinlerken bir yandan da inek güttü Bakan'dan 'okullar ne zaman açılacak?' sorusuna yanıt Mehmet Acet kimdir? Öğretmenlere ne dedi? Ne iş yapıyor? İllere göre okullar açılacak mı? Bakan Selçuk açıkladı... LGS sınavı ne zaman? Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Ziya Selçuk açıkladı! Okullar 1 Haziran'da mı açılacak? Bakan Selçuk açıkladı LGS'de hangi konulardan sorumlu olunacak? LGS sınav konuları neler? Sınavda hangi konular olacak? LGS tarihi o gün belli olacak! 1 Haziran'da okullar açılıyor mu? Okullar ne zaman açılacak? Ziya Selçuk ne açıkladı? Uzaktan eğitim süresi 31 Mayıs'a uzadı Okullar mayıs sonu açılabilir! Gözler bugünkü toplantıda... İkinci 'Soru Destek Paketi' erişime açıldı Yazın okullar olacak mı? Üniversiteler yazın olacak mı? Okullar ne zaman tamamlanacak? Bakan Selçuk sosyal medya hesabını çocuklara bıraktı Gazi Meclis 100 yaşında! İlk tören Anıtkabir'de... Bakan Selçuk'tan 'Okullar ne zaman açılacak' sorusuna yanıt Bakan Selçuk çocuklar için kitap yazdı Bakan Selçuk öğrencilerin sorularını yanıtladı LGS tarihi değişti mi? LGS ne zaman yapılacak? Bakan Selçuk'tan son dakika açıklaması Bakan Selçuk'tan LGS tarihi açıklaması Telafi eğitimi nedir? Telafi eğitimi nasıl olacak? Yaz tatili olacak mı? Kısalacak mı?