Zehra Zümrüt Selçuk

ZEHRA ZÜMRÜT KİMDİR?

Zehra Zümrüt Selçuk Türk ekonomist ve siyasetçi.

1979 Ordu doğumludur. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nin ardından Bilkent Üniversitesi’nde tam burslu ekonomi lisansı öğrenimi gördü. Amerika’da Michigan Üniversitesi’nde ekonomi doktorasına başladı, Teksas Üniversitesi’nde işletme doktorasına devam ederken, aynı üniversitede muhasebe ve enformasyon yönetimi yüksek lisansı da yaptı.

2003-2007 yılları arasında Teksas Üniversitesi’nde araştırma asistanı, 2007’den itibaren İslam İşbirliği Teşkilatı SESRIC’te kıdemli araştırmacı olarak görev yaptı. Halen SESRIC İstatistik ve Enformasyon Direktörüdür.

Bu kurumdaki çalışmaları sırasında toplumsal cinsiyet, demografi, iş gücü, çok boyutlu yoksulluk ölçümleri, eğitim ve inovasyon, bilgi performans sistemleri, bankacılık ve finans, kalkınma yardımları gibi alanlarda faaliyet yürüttü. Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine yönelik birçok projenin ve kapasite geliştirme programının koordinatörlüğünü yaptı.

 Çok sayıda Türkçe ve İngilizce yayını bulunmaktadır. Yerli ve yabancı üniversitelerden dereceler, burslar, sertifikalar almıştır.

KADEM Ankara Temsilciliği ve Denetleme Kurulu Üyeliği, Kadın Birliği Platformu Üyeliği, Satrançla Büyüyorum Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bilkent Üniversitesi Mezunları Derneği Üyeliği bulunuyor. İngilizce biliyor. Evlidir.

Bakan Selçuk'tan 'evlilik yıl dönümü' paylaşımı
Kısa çalışma ve işsizlik ödemeleri bugün yapılacak 15 Temmuz şehit yakınları ve gazilerine ödenen ücret arttı
Kısa çalışma ödenekleri bugün yatıyor Bakan açıkladı: Bugün hesaplara yatıyor Yapılandırma fırsatında son günler Paralar bugün hesapta Ödemeler 8 Ocak'ta yapılacak! İşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri o tarihte hesaplarda Bakan açıkladı: Ödemeler bugün hesaplarda olacak Nakdi Ücret Desteği o tarihte ödenecek Bakan Kurum: İzmir'de can kaybı 83'e yükseldi Bakan açıkladı: 184 milyon TL ödeme yapıldı Emeklilere son 2 yılda 674,5 milyar lira aylık ödemesi 950 milyonluk dev destek Kısa çalışma ödeneğinden 3 milyon 580 bin çalışan yararlandı O ödemeler bugün başladı Karantinada olan çalışanlar için flaş karar İşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri bugün yatırılacak Bakan Selçuk: 5,2 milyon vatandaşa ulaştık O ödemeler için tarih verildi İşsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin yatacağı tarih belli oldu Bakan Selçuk'tan ilaç protokolü açıklaması Ödemeler yarın hesapta olacak Fotoğraftaki bakanı tanıdınız mı? Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısı başladı Bakan Selçuk’tan normalleşme desteği çağrısı Kamu Personel Danışma Kurulu 15 Eylül'de toplanıyor Kronik hastalarla ilgili önemli karar! Bakan Selçuk: Hesaplara yatırmaya başladık