Yılmaz Özdil

YILMAZ ÖZDİL KİMDİR?

Yılmaz Özdil kimdir, Yılmaz Özdil, 1965 yılında İzmir'de doğmuştur. Babası Veli Özdil, annesi Nadide Özdil'dir. Yılmaz Özdil, İzmir Atatürk Lisesi'nin ardından Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik bölümünden mezun olmuştur. Mesleğe Yeni Asır gazetesinde muhabirlik yaparak başladı. 1994 yılında Milliyet gazetesinde Yazı İşleri Müdürü oldu. 1995 yılında Sabah gazetesine geçerek Yazı İşleri Müdürü oldu. Ardından Fatih Çekirge'nin genel yayın yönetmenliği yaptığı Star gazetesinin kuruluşunda bulundu. Star gazetesinden ayrıldıktan sonra Ciner Medya Grubu'na geçti. Daha sonra Sabah gazetesine döndü ve atv haber genel yayın yönetmenliği görevlerinin üstlendi. Atv ve Sabah'a TMSF`nin el koyması üzerine istifa etti, 12 Ağustos 2007'de yazar olarak Hürriyet'e geçti.

2008 yılında Uğur Dündar'ın sunduğu Star Ana Haber bülteninin yayın yönetmenliğini yapmaya başladı. Hürriyet'in üçüncü sayfasında yazmakta ve aynı zamanda Fanatik gazetesi çatısı altında spor yazarlığı da yapmaktadır.

Yılmaz Özdil, Üniversite 3. sınıftayken tanıştığı Hülya hanım ile 1989 yılından beri evli olup Pelin (d.1991) adında bir kız çocuğu vardır.

Kitapları

2011 – İsim, Şehir, Hayvan, Yılmaz Özdil
2012 – İsim, Şehir, Bitki, Yılmaz Özdil
2013 – Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda, Yılmaz Özdil
2014 – İsim, Şehir, Artist
2015 – Beraber Yürüttük Biz Bu Yollarda, Yılmaz Özdil

Özdil'in villasındaki kaçak eklentilerin yıkımı sürüyor
Özdil'in villasında yıkım başladı! Özdil'in eşine ait villanın kaçak bölümleri için 380 bin lira ceza!
Yılmaz Özdil'e bir şok da Bodrum Belediyesi'nden! Yılmaz Özdil’e mahkemeden çifte ret! Yılmaz Özdil'in kaçak villasında yeni gelişme! Fatih Portakal'ın da çiftliği kaçak çıktı! Değeri en az 4 milyon Yılmaz Özdil istifa mı etti? Yılmaz Özdil kimdir? Yılmaz Özdil Sözcü'den kovuldu mu? Yılmaz Özdil Sözcü'den kovuldu mu? Yılmaz Özdil'in kaçak villası sökülmeye başladı! Yılmaz Özdil'in villası siteyi karıştırdı! Yılmaz Özdil'e suç duyurusu Özdil'in villası hakkında encümen kararı çıktı! Yılmaz Özdil'in villası mühürlendi! İsmail Küçükkaya'dan rejiye 'Özdil' fırçası! Özdil'in villasındaki kaçak bölümler yıkılacak! Sen kiminle beraber yürüttün Yılmaz Özdil? ''Yılmaz Özdil'in arazisi denize sıfır hale getirildi'' Yılmaz Özdil'e: Bilmiyorsanız bari susun! CHP'yi kimler "pornocu" yaptı? Yılmaz Özdil: Yakışmadı İmamoğlu Özdil CHP'nin kirli çamaşırlarını ortaya serdi! "Ahmet Altan'ın Sözcü'de yazar olması gerekir!" Alçı o isimleri hedef aldı: Mini etekli olsaydı... Dündar ve Özdil'in destek mesajları için ne dedi? Yılmaz Özdil'den ezber bozan çıkış... Bu ne yaman çelişki Yılmaz Özdil? Armağan, Özdil'in ipliğini pazara çıkarttı! 9 yıl önce atılan yumruğa 'adalet tokmağı' demişti Müjdat Gezen'den Abdülhamid'in torununa tazminat!