Yerli otomobil

İstanbul'da bir fuarda ilk kez görücüye çıkan dış dizaynı, motoru, içi, her şeyi yerli olan elektrikli otomobil işlemler yapılırsa kısa sürede satışa sunulabilecek. Yerli otomobil üreticisi Dr. Gürsel Güzel, yaptıkları yerli otomobili ilk defa görücüye çıkardıklarını belirterek şunları söyledi:

"İç tasarım, dış tasarım, mekanik tasarım bütün şasisi kaportası ve motoru yerli. Motor sürücü, elektronik donanımlar bütün kontrol üniteleri ve yazılımlar bize ait.

Motor gücü 150 kw, beygir gücü karşılığı 203 beygir. 5 yıl içinde 6.5 milyon dolar AR-GE harcaması oldu. 6 ay sonra bile seri üretime başlanabilir. Bu sertifikasyon ve prosedür işlerinden dolayı 2-3 yılı bulabilir"

Elektrikli yerli otomobil TM 480'in menzilinin 400 kilometre olduğu belirtildi. TM 480i, 100 kilometrede 10 liralık elektrik harcıyor.

Fiyatı ise 200 bin lira olarak açıklandı.

Fiat Doblo Fiyatları Ocak 2022'de İndirimlerle Yüzleri Güldürüyor!
Hava Yastığında akılalmaz sahtekarlık! İkinci El Araç Alacaklara Çok Önemli Uyarı Geldi! Kadınlara en çok yakışan 3 araba! Kadınların tercih ettiği en havalı otomobil markaları...
ÖTV sonrası fiyatlar güncellendi! Ağustos 2021 Türkiye'de satılan en ucuz sıfır 48 otomobil markası! ÖTV indirimi 2. el araçları etkiler mi? 2. el araba fiyatları düşecek mi? Mide kazıntısı neden olur? Çabucak acıkmanızın bir sebebi var! Dilek feneri nasıl uçurulur? Dilek Feneri mumu nasıl yakılır? Bebeğin 40 çıkması nasıl yapılır? TOGG'dan istihdam müjdesi Yerli otomobil TOGG'da atama Yerli otomobilin merkez üssünde organik tarım Yerli otomobili eleştiren Altaylı, TOGG'un komuta merkezinde 2. el araç satış yetki belgesi nasıl alınır? Yetki belgesi alım şartları... Yerli otomobilde tedarikçiler hazır 50 bin liraya aldığı 26 yıllık otomobile gözü gibi bakıyor Türkiye'nin Otomobili'ne tasarım tescili Yerli otomobil o tarihte yollarda olacak Otomobilde ‘2. el sıfır’ fırsatçılığı Yerli otomobilde sıcak gelişme! Yerli otomobilde flaş gelişme! Resmen onaylandı Yerli otomobilin seri üretimine adım adım! İlk kazma vuruldu... Bakan Varank'tan yerli otomobil açıklaması Yerli otomobilin tanıtım toplantısı ertelendi Yerli otomobili tanıtım tarihi belli oldu! Varank'tan yerli otomobil açıklaması: 10 ülke... KKTC, yerli otomobilini tanıtmaya hazırlanıyor Türkiye'nin otomobili için yan sanayi talebi Kendisini eleştirenlere video ile yanıt verdi! TOGG harekete geçti... Fabrika 12 ayda kurulacak! Yerli otomobil, Las Vegas'ta tanıtıldı!