Yeni Şafak

Yeni Şafak, sosyal muhafazakâr ve İslamcı bir günlük gazete. Yayın hayatının ilk dönemlerinde İslamcı ve liberal yazarların bir arada bulunmasıyla öne çıkan gazetedir.

Vakıf, gazeteyi 1,5 ay çıkardıktan sonra ekonomik zorluklar nedeniyle yayına ara verilmiş, daha sonra gazete dönemin Ensar Vakfı Başkanı Ahmet Şişman tarafından satın alınmış ve 23 Ocak 1995 tarihinde farklı bir kimlikle yayına başlanmıştır. Gazetenin kuruluş yıldönümü olarak satın alınma tarihi esas alınmaktadır. Gazeteye daha sonra Mahmut Kış ortak olmuş, ilerleyen zamanlarda Kış ailesi gazetenin tek başına sahibi olmuştur. Gazetenin şuanki sahibi Albayrak Grubu adına Ahmet Albayrak'tır. İcra Kurulu Başkanı olarak da aynı aileden kardeşi Mustafa Albayrak bulunmaktadır.

Yeni Şafak Gazetesi Sahibi: Ahmet Albayrak
Yeni Şafak Gazetesi Kuruluş Tarihi: 19 Eylül 1994
Yeni Şafak Gazetesi Siyasi Yönelimi: Muhafazakar - Sağ
Yeni Şafak Gazetesi Tiraj: 102.669
Yeni Şafak Gazetesi Slogan: Türkiye'nin birikimi

Yeni Şafak, Ergün Yıldırım ile yollarını ayırdı
Dilipak'tan şaşırtan hamle! Kendisi hakkında suç duyurusunda bulundu Yeni Şafak yazarı Rasim Özdenören'den haber var
Mehmet Metiner köşe yazarlığına döndü Kılıçdaroğlu ile ilgili 'demans' iddiası Mustafa Kutlu yazılarına ara verdi Yeni Şafak yazarı zamma isyan etti FETÖ soruşturman var mı, yok mu! "İmamoğlu yüzünden kovuldum!" MEB'in 'rol model' olarak belirlediği isimlere tepki Abdullah Gül’ü sahaya kimler sürdü? Müfid Yüksel gece yarısı gözaltına alındı "Laik ve Kemalist şebeke darbe yapacak" FETÖ ile test edilen proje: Takiyye Milli Eğitim Bakanı'na 'geri zekalı' dedi! İşte TSK'nın havadaki gözü: Barış Kartalı Emir'in ülkemizde fonladığı medya çevreleri kim? İbrahim Tenekeci okurları ile yeniden buluşuyor! "Şehir Üniversitesi’ndeki durum siyasi değil" 'Müslümanlar yok aslında; hepimiz şizofreniz' 'İşten atarken bari doğru dürüst cümleler kurun' Fatih Tezcan bu kez Erol Mütercimler'in peşinde 'Ya tutuklarsınız ya da çöplükten toplarsınız' "Bana etkileyici bir film karakteri gibi gelirdi" İsmail Kılıçarslan Nuri Pakdil'e böyle veda etti İbrahim Tenekeci Yeni Şafak'tan da ayrıldı Sibel Erarslan'ın iç dünyasından 'İtibar'... Ağıralioğlu: CHP'nin rehini değiliz! İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdi! İmamoğlu'nun tehditine tokat gibi cevap!