Van

Van (Kürtçe: Wan), Türkiye'nin bir ili ve en kalabalık on dokuzuncu şehri. Doğu Anadolu Bölgesinde yer alır. Van ili nüfus bakımından bu bölgenin en büyük ilidir. 2017 sonu itibarıyla nüfusu 1.106.891 kişidir. Kuzeyden Ağrı, batıdan Bitlis, güneybatıdan Siirt, güneyden Hakkari illeriyle, doğudan da İran'la sınırlıdır. Anadolu'nun en büyük kapalı havzası olan Van Gölü kıyısında toprakları verimli, akarsuları bol, iklim koşulları oldukça elverişli bir yerleşim merkezidir. Dünya'nın hâlâ yaşanılan en eski kentlerinden biridir.

Reşit kod aldı terörist öldürüldü!
Taziye çadırının yankısı sürüyor! Vakalar artıyor, ilk ölüm yaşandı! Koronavirüs vakalarının arttığı ilde akılalmaz olay!
İntihar eden askerle ilgili yalan haber yaptılar Yeni taziye vakası! Bir yerleşim yeri daha karantinaya alındı! Van Vefa Sosyal Destek Grubu: Asla vazgeçmeyeceğiz Van'da yakalandı! Tam 5,5 ton ve 3'te biri canlıydı... "Hain saldırının bedeli bu alçaklara ödetilecek" Yaralı personel kalleş saldırıyı anlattı Şehit personelin PKK tarafından tehdit edildiği ortaya çıktı Vefa ekibi saldırısı ile ilgili 38 gözaltı! HDP ilçe başkanı da aralarında İmamoğlu yine PKK diyemedi! Kalleş saldırıya sert tepki: Sonunuz yakın! Van'da Vefa Sosyal Destek Grubu'na silahlı saldırı Vali isyan etti! Vaka sayısı katlandı... Muhtarı görevden alınan mahallede salgın yayılıyor Vali uyardı! "İlimizde en riski dönemi yaşıyoruz" Uyarıları dinlemediler! Vaka sayısı bir günde 3'e katlandı... Van'da deprem mi oldu? En son nerede deprem oldu? Son deprem listesi! VEDAŞ ekipleri elektrik kesintisine karşı teyakkuzda MİT ve polisten DEAŞ'a ortak operasyon! Oğlu ona doğru koştu ama sarılamadı... Van'da askeri araç devrildi! 6 asker yaralı Van'da korkutan deprem Vakaları gizleyen muhtara soruşturma Muhtar vakaları gizlemişti! Özel çalışma başlatıldı Korona hastasını gizleyen muhtar işinden oldu Naci Görür'den Van depremi uyarısı Korona diye hastaneye gitti! Gerçek bambaşka çıktı İran sınırında 216 kilo uyuşturucu ele geçirildi