Ülker

Ülker, Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş adıyla Sabri Ülker ve Asım Ülker tarafından 22 Şubat 1944'te kurulmuş gıda üreticisi şirket. Ülker ürünlerini 110 ülkeye ihraç etmektedir. Gıda sektörü üretim alanında çok sayıda ürünleri bulunmaktadır. Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasındaki 108. sırada yer almıştır.

Türkiye’nin köklü ve güçlü markalarından ‘Ülker’in geçmişi 1944 yılına dek uzanıyor. Merhum Sabri Ülker tarafından Eminönü Nohutçu Han’da temeli atılan, gücünü 21. yüzyıla da taşıyan bir marka. Aynı anda hem geleneği hem geleceği temsil edebilme kabiliyetine sahip Ülker, toplumun sosyolojik ve ekonomik gelişmelerine paralel yeni anlamlar kazanan bir marka olma özelliği taşıyor. Öyle ki, markanın yenilenip değişmesi hiç bitmeyen bir yolculuğa benziyor.

Ülker markası mutlu anlara eşlik etme, güven, samimiyet, yakınlık, aileden biri olma gibi duyguları içinde barındırıyor. Ülker markası ait olduğu toplumun tam kalbinde yer alıyor.

Bu zamana kadar yapılan marka araştırmaları her yaştan insanın Ülker markası ile ilgili bir anısı ve hikayesinin olduğunu ortaya koyuyor. Kimileri çocukluklarından bu yana Ülker ile olan mutlu anlar ilişkisini sürdürüyor, kimileri markayla ilgili güncel tatlar, anlamlar keşfediyor. Ülker markasına tüketiciler ve toplum tarafından atfedilen değerler, markayı benzersiz kılıyor.

Başlangıç yıllarında sadece bisküvi ile anılan Ülker, 1970 yılından itibaren çikolatalı ürünler, gofret ve çikolata, 1990’dan itibaren kek, süt, yağ ve 2000’li yıllarda ise mutfak ürünleri, içecek gibi farklı alanlardaki ürünlere tüketicisiyle buluştu. Ülker, adeta bir ana marka olarak pek çok alt markanın gelişip pazarda tutunmasına da katkı sağladı.

Günümüzde Ülker ana markası altında büyüyen yüzlerce marka tüketiciyle buluşuyor. Her biri gıda alanında güçlü duruş sergileyen ve Ülker’in değerlerini paylaşan bu markalar, bisküviden çikolataya, şekerlemeden sakıza, sıvı yağdan kahveye geniş bir ürün yelpazesi oluşturuyor.

1944’ten bugüne sanayicilik, yönetim, pazarlama, ticaret, reklam, toplumla ilişkiler konusunda da Ülker adıyla oluşturulan kurum kültürü ve ilkeler, Ülker adını bir markadan daha fazlası haline getiriyor.

Ülker, bayramlık ürünleriyle raflarda yerini aldı
Yıldız Holding, ‘En Gözde Şirketler’ araştırmasının holdingler sıralamasında ikinci! Milli futbol takımlarının sponsoru Ülker!
Ülker’den yerli bisküvilik buğday için yeni proje Ülker Ramazan Bayramı'na hazır Ülker’den e-ihracat atağı! Ülker’den çocuklara 23 Nisan’a özel fidan hediyesi Ülker’den “Güzel Ülkem Doğa Bize Emanet” sürdürülebilirlik video serisi Ülker yeni ürünleriyle satış noktalarında yerini aldı Ülker 'israfsız şirket' modeliyle büyümesini sürdürüyor Ülker 2020’nin ilk çeyreğinde büyümeye devam etti Uluslararası bankalardan Ülker'e dev kredi Ülker, 2019 yılını rekor ciroyla tamamladı Yıldız Holding ‘Senenin Yıldızları’nı ödüllendirdi Fenerbahçe ile TAB Gıda işbirliği anlaşması yaptı! Bakan Varank'tan sakız üreticisi CCC'ye ziyaret! Sabri Ülker'in torunu 'fakirlik belgesi' aldı mı? Ülker, yurtdışı operasyonlarında yüzde 55 büyüdü! "Ülker AB'deki en büyük sakız üreticisi" Ali Koç: Ülker Stadyumu'nun ismi değişmeli Ülker'den yeni ürün "Yupo Challenge" eğlendirecek! Ülker bu yıl da ‘iyi yaşam markası’ seçildi!