Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı ya da kısaca THY, Türkiye'nin ulusal havayolu şirketi yani bayrak taşıyıcısıdır. THY'nin merkezi Atatürk Havalimanı'ndadır. Ayrıca Ankara'da, Esenboğa Uluslararası Havalimanı'nda da bir hub'ı bulunmaktadır. Türk Hava Yolları'nın uçuş ağı Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey Afrika, Güney Afrika , Kuzey ve Güney Amerika'ya kadar uzanmaktadır.

THY, Skytrax tarafından dünyanın en iyi ekonomi sınıfı yemek hizmeti veren ve Avrupa'nın en hızlı büyüyen havayolu şirketi seçilmiştir. Aynı zamanda 2010 yılı verilerine göre de Avrupa'nın 3. büyük havayolu, Güney Avrupa'nin ise en büyük havayolu şirketidir.

2011 yılının henüz başında ise, Dünya'nın saygın havacılık dergisi ATW (Air Transport World) tarafından 2010 Yılı Dünya Havacılık Sektörü Liderliği Ödülüne layık görülmüştür. Bu ödül THY'nın tarihi boyunca almış olduğu en büyük ödül olarak nitelendirilmektedir.

Ayrıca THY Dünya futbol devleri ile de sponsorluk anlaşmaları gerçekleştirmektedir. Bunlar arasında FC Barcelona, Manchester United ve Shakhtar Donetsk futbol kulüpleri sayılabilir. Bu sözleşmeler ile THY Barcelona, Manchester United ve Shaktar Donetsk'in resmi havayolu taşıyıcısı olmuştur.Ayrıca ülkemizde Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un ve Yunanistan basketbol liginden Maroussi B.C.'nin de sponsorudur. Bunların dışında Avrupa Basketbol Ligine de sponsor olarak lige Turkish Airlines Euroleague adı verilmiştir. THY reklam filmlerinde de ünlü isimlere rol vermektedir. Bunlar arasında; Kobe Bryant, Caroline Wozniacki, Youssou N'Dour, Kıvanç Tatlıtuğ sayılabilir.THY bu sponsorluklar ile Avrupa'daki etkinliğini arttırarak şirketler sıralamasında ilk 3'e yerleşmeyi hedeflemiş ve bunu 2010 yılında gerçeğe dönüştürmüştür.

Star Alliance üyesi Türk Hava Yolları, şu anda 139 dış hat ve 42 iç hat olmak üzere toplam 181 noktaya sefer düzenliyor. Bu 181 uçuş ağı ile en çok uçuş ağı bulunan hava yolları listesinde avrupa'da 3. tüm dünyada ise 8. sırada yer almaktadır.

18 yaş altı yolcular için yeni karar
Kıdemli Türk Hava Yolları pilotu o kazayı inceleyecek Yurt dışı uçuşları yeniden başladı
Türk Hava Yolları'ndan yolculara 'check-in' uyarısı Türkiye'nin en değerli markası THY THY'den sağlık çalışanlarına indirim müjdesi THY yurt dışı uçuşlarına başlıyor! TÜRK HAVA YOLLARI UÇUŞLARA BAŞLIYOR THY'de yeni dönem: İç hatlardaki uçuşlarda ikramlar kalkıyor Yolcular uçağa sıra numarasına göre binecek Türk Hava Yollarından heyecanlandıran mesaj... Türk Hava Yolları 87 yaşında! Türk Hava Yolları'ndan tarihi uçuş THY tarihi yolculuk 19 Mayıs bileti alma ekranı! 19 Mayıs hatıra bileti nasıl alınır? THY'nin o kampanyası büyük ses getirdi! Yurt içi ve Yurt dışı uçuşları ne zaman başlar? Uçuşlar ne zaman açılır? THY kadın pilotları da Don't Rush Challenge akımına uydu THY'den evcil olmayan hayvan kararı: İzin verilmeyecek Türk Hava Yolları'na özenen pilota soruşturma THY'den Dünya Pilotlar Günü'ne özel anlamlı video THY'den 23 Nisan'ın 100. yılında özel "TK1920" uçuşu Almanya'daki 580 Türk vatandaşı Türkiye'ye getirildi 59 ülkede dev tahliye operasyonu Türk Hava Yolları'ndan tahliye bilet fiyatı iddialarına yalanlama! THY, Almanya'daki vatandaşlar için 7 şehirden sefer yapacak Türk Hava Yolları'nın tüm dış hat uçuşları iptal THY'nin tecrübeli pilotu koronavirüse yenildi Hangi illere uçuşlar yasaklandı 2020? Türk Hava Yolları yönetiminde bayrak değişimi Türk Hava Yolları pazar günü hiç sefer yapmayacak!