TSK

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Türkiye'yi karadan, havadan ve denizden gelebilecek her türlü saldırıya karşı korumakla görevli olan askerî kuvvet. Yaptırım gücünü, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'ndan alır. Türk Silahlı Kuvvetlerinin Başkomutanlığı Türkiye Büyük Millet Meclisi adına cumhurbaşkanı tarafından temsil edilir. Türk Kara Kuvvetleri, Türk Hava Kuvvetleri, Türk Deniz Kuvvetleri ayrıca savaş durumunda Türk Jandarması ve Türk Sahil Güvenliği'nden askeri birliklerden oluşmaktadır. Toplam güç ve sayı bakımından dünyanın 9, NATO'nun ise ABD'den sonra gelen en büyük 4.ordusudur.

Askeri fabrikada başörtüsü ve sakal yasağı getiren albay açığa alındı
TSK Muvazzaf Subay alımı ne zaman? Öğretmen ve Mühendis Subay başvurusu nasıl yapılır? Bayraktar AKINCI TİHA için beklenen gün geldi, çattı!
MİT ve TSK'dan ortak operasyon: Saldırı planlayan 3 terörist öldürüldü! Bakan Akar: Kurulmak istenen terör koridoru parçalanmıştır! ABD'li askerler Sofi'yi koruyamadı Terörist Karayılan'ın paçası tutuştu Mehmetçik her taşın altına bakıyor! MSB: Komandolar Kuzey Irak'ta 'Büyük Kandil operasyonunun habercisi!' 'TSK'da başörtüsü laiklik ilkesine aykırı değil!' "FETÖ kumpasları için hükümeti suçluyorlar!" Kandil kutladı diye kahraman komutana saldırdılar Otizm Farkındalık Günü mesajları 2021! 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü sözleri Hedefte ordunun eğitim sistemi var! İşte Gara'da yerle bir edilen 41 kamp PKK'nın kozmik odasına girildi Uzman erbaşların emeklilik yaşı değişiyor Kandil yerle bir edilecek 42 ilde dev FETÖ operasyonu Asker AYM'ye gitti; "ifade özgürlüğünü" savundu Helikopter hikayesi tutmayınca yenisi yazıldı PKK kayıplarını tek tek itiraf ediyor TSK personeline nikah ve düğün uyarısı FETÖ’nün TSK yapılanmasına dev operasyon Karayılan'ın korkusu ekrana yansıdı Yunan'a karanlık tarihinden bir hatırlatma... Bakan Akar Donanma Komutanlığında İşte Irak'ta öldürülen teröristlerin kimliği Teröristlerin hain planı ortaya çıktı