THY

Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı ya da kısaca THY, Türkiye'nin ulusal havayolu şirketi yani bayrak taşıyıcısıdır. THY'nin merkezi Atatürk Havalimanı'ndadır. Ayrıca Ankara'da, Esenboğa Uluslararası Havalimanı'nda da bir hub'ı bulunmaktadır. Türk Hava Yolları'nın uçuş ağı Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey Afrika, Güney Afrika , Kuzey ve Güney Amerika'ya kadar uzanmaktadır.

THY, Skytrax tarafından dünyanın en iyi ekonomi sınıfı yemek hizmeti veren ve Avrupa'nın en hızlı büyüyen havayolu şirketi seçilmiştir. Aynı zamanda 2010 yılı verilerine göre de Avrupa'nın 3. büyük havayolu, Güney Avrupa'nin ise en büyük havayolu şirketidir.

2011 yılının henüz başında ise, Dünya'nın saygın havacılık dergisi ATW (Air Transport World) tarafından 2010 Yılı Dünya Havacılık Sektörü Liderliği Ödülüne layık görülmüştür. Bu ödül THY'nın tarihi boyunca almış olduğu en büyük ödül olarak nitelendirilmektedir.

Ayrıca THY Dünya futbol devleri ile de sponsorluk anlaşmaları gerçekleştirmektedir. Bunlar arasında FC Barcelona, Manchester United ve Shakhtar Donetsk futbol kulüpleri sayılabilir. Bu sözleşmeler ile THY Barcelona, Manchester United ve Shaktar Donetsk'in resmi havayolu taşıyıcısı olmuştur.Ayrıca ülkemizde Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un ve Yunanistan basketbol liginden Maroussi B.C.'nin de sponsorudur. Bunların dışında Avrupa Basketbol Ligine de sponsor olarak lige Turkish Airlines Euroleague adı verilmiştir. THY reklam filmlerinde de ünlü isimlere rol vermektedir. Bunlar arasında; Kobe Bryant, Caroline Wozniacki, Youssou N'Dour, Kıvanç Tatlıtuğ sayılabilir.THY bu sponsorluklar ile Avrupa'daki etkinliğini arttırarak şirketler sıralamasında ilk 3'e yerleşmeyi hedeflemiş ve bunu 2010 yılında gerçeğe dönüştürmüştür.

Star Alliance üyesi Türk Hava Yolları, şu anda 139 dış hat ve 42 iç hat olmak üzere toplam 181 noktaya sefer düzenliyor. Bu 181 uçuş ağı ile en çok uçuş ağı bulunan hava yolları listesinde avrupa'da 3. tüm dünyada ise 8. sırada yer almaktadır.

Yurt dışı uçuşları yeniden başladı
Türk Hava Yolları'ndan yolculara 'check-in' uyarısı Türkiye'nin en değerli markası THY
THY indirimi için TIKLA! THY sağlık çalışanlarına Ne Kadar indirim yapıyor? THY indirimi ne kadar? THY'den sağlık çalışanlarına indirim müjdesi Yurt dışı uçuşlar ne zaman başlıyor? Hangi ülkelerden Türkiye'ye uçuşlar başlayacak? THY yurt dışı uçuşlarına başlıyor! YENİ ÖNLEMLERLE İLK YOLCULUK THY'de yeni dönem: İç hatlardaki uçuşlarda ikramlar kalkıyor Yolcular uçağa sıra numarasına göre binecek THY'den 19 Mayıs Hatıra Bileti Nasıl Alınır? 19 Mayıs'ta THY'den Tarihi yolculuk! Türk Hava Yollarından heyecanlandıran mesaj... HES kodu Nasıl Alınır? HES Kodu nedir? THY,Pegasus Uçuşlarda Zorunlu mu olacak? THY iç hat seferleri ne zaman başlayacak? Türk Hava Yolları yurt içi uçuşlar ne zaman başlıyor? Türk Hava Yolları 87 yaşında! THY'nin o kampanyası büyük ses getirdi! THY kadın pilotları da Don't Rush Challenge akımına uydu THY uçuşları nasıl olacak? İkram olacak mı? Orta koltuk boş mu kalacak? THY'den evcil olmayan hayvan kararı: İzin verilmeyecek Uçuşlar ne zaman başlıyor? Normalleşme sonrası yurt içi, dışı uçuşların başlama tarihi Bogdan Bogdanovic son 10 yılın takımına seçildi Yurt içi ve yurt dışı uçuşlar ne zaman başlayacak? Türk Hava Yolları'na özenen pilota soruşturma THY'den Dünya Pilotlar Günü'ne özel anlamlı video THY, Almanya'daki vatandaşlar için 7 şehirden sefer yapacak De Colo, THY Avrupa Ligi'nde son 10 yılın takımına seçildi THY Euroleague’de acil durum eylemi! THY'den önemli flaş açıklama: Devam edilecek THY iç hat bilet satışlarına ara verdi... Türk Hava Yolları'ndan iç hat seferleri duyurusu