THY

Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı ya da kısaca THY, Türkiye'nin ulusal havayolu şirketi yani bayrak taşıyıcısıdır. THY'nin merkezi Atatürk Havalimanı'ndadır. Ayrıca Ankara'da, Esenboğa Uluslararası Havalimanı'nda da bir hub'ı bulunmaktadır. Türk Hava Yolları'nın uçuş ağı Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey Afrika, Güney Afrika , Kuzey ve Güney Amerika'ya kadar uzanmaktadır.

THY, Skytrax tarafından dünyanın en iyi ekonomi sınıfı yemek hizmeti veren ve Avrupa'nın en hızlı büyüyen havayolu şirketi seçilmiştir. Aynı zamanda 2010 yılı verilerine göre de Avrupa'nın 3. büyük havayolu, Güney Avrupa'nin ise en büyük havayolu şirketidir.

2011 yılının henüz başında ise, Dünya'nın saygın havacılık dergisi ATW (Air Transport World) tarafından 2010 Yılı Dünya Havacılık Sektörü Liderliği Ödülüne layık görülmüştür. Bu ödül THY'nın tarihi boyunca almış olduğu en büyük ödül olarak nitelendirilmektedir.

Ayrıca THY Dünya futbol devleri ile de sponsorluk anlaşmaları gerçekleştirmektedir. Bunlar arasında FC Barcelona, Manchester United ve Shakhtar Donetsk futbol kulüpleri sayılabilir. Bu sözleşmeler ile THY Barcelona, Manchester United ve Shaktar Donetsk'in resmi havayolu taşıyıcısı olmuştur.Ayrıca ülkemizde Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un ve Yunanistan basketbol liginden Maroussi B.C.'nin de sponsorudur. Bunların dışında Avrupa Basketbol Ligine de sponsor olarak lige Turkish Airlines Euroleague adı verilmiştir. THY reklam filmlerinde de ünlü isimlere rol vermektedir. Bunlar arasında; Kobe Bryant, Caroline Wozniacki, Youssou N'Dour, Kıvanç Tatlıtuğ sayılabilir.THY bu sponsorluklar ile Avrupa'daki etkinliğini arttırarak şirketler sıralamasında ilk 3'e yerleşmeyi hedeflemiş ve bunu 2010 yılında gerçeğe dönüştürmüştür.

Star Alliance üyesi Türk Hava Yolları, şu anda 139 dış hat ve 42 iç hat olmak üzere toplam 181 noktaya sefer düzenliyor. Bu 181 uçuş ağı ile en çok uçuş ağı bulunan hava yolları listesinde avrupa'da 3. tüm dünyada ise 8. sırada yer almaktadır.

THY iç hat bilet satışlarına ara verdi...
Türk Hava Yolları'ndan iç hat seferleri duyurusu THY uçağı Hollanda’da yolcular için bekliyor
THY'den yolculara "koronavirüs" mektubu THY'den ücretsiz bilet değişikliği açıklaması AnadoluJet Bahar Kampanyası 2020! İndirim kodu THY'den İdlib gazisine doğum günü sürprizi THY'den 'koronavirüs tedbirleri' açıklaması Anadolu Efes'in İsrail'de gördüğü muameleye tepki Anadolu Efes durdurulamıyor: 86-99 Türk Hava Yolları İran seferlerini iptal etti Türk Hava Yolları'ndan yeni uçuş rotası: Vancouver İşte Türk Hava Yolları'nın 319'uncu uçuş noktası Türk Hava Yolları, Ocak'ta 5,6 milyon yolcu taşıdı Türk Hava Yolları'nda 'fiyatı koru' uygulaması Sözcü'nün haberine bakandan yalanlama! Türk Hava Yolları, Çin seferlerini durdurdu Türk Hava Yolları, Super Bowl'a damgasını vurdu THY'den Çin kararı THY, Elazığ biletlerini ücretsiz değiştirecek THY'den 'topraktan askerler' için ek sefer Türk Hava Yolları'ndan Garanti iddialarına yanıt! Darbe girişimi oldu, THY uçağı rota değiştirdi! Türk uçakları İran füzelerinden ucuz kurtuldu! Türk Hava Yolları'ndan uçuş iptali! 7 Ocak Sabiha Gökçen'de uçuşlar iptal mi? Şeyma Subaşı'ndan Fatih Altaylı'ya cevap! Boeing'den Türk Hava Yolları'na 737 Max ödemesi! Türk Hava Yolları, Xi'an'ı uçuş ağına ekledi... Cumhurbaşkanı Erdoğan nezaretinde THY-İGA zirvesi!