tarım

Tarım diğer bir ifade ile insan besini olabilecek ve ekonomik değeri olan her türlü bitkisel-hayvansal ürünün bakım, besleme, yetiştirme, koruma ve mekanizasyon faaliyetlerinin tamamı ile durgun sularda veya özel alanlarda yapılan balıkçılık faaliyetlerinin tümüdür.

Bu bilim dalı bilimsel bilginin yanı sıra özel yetenek ve önsezi gerektirir. Uygulamalı bir bilim dalı olup, amacı insanların yararına ekonomik değerler elde etmektir.

Tarım, iki temel üretim dalından oluşur. Bunlar bitkisel üretim ve hayvansal üretimdir. Bu iki temel tarımsal üretim dalı ve hatta tanımları arasındaki tek ayrım, kullandıkları materyalin birinde bitki ötekinde ise hayvan materyali oluşudur.

Bill Gates neden toprak alıyor? İşte Bill Gates'in Türkiye'de tarım arazisi aldığı şehirler
Ödemeler en az 2 bin lira olacak 'Tarım ihracatımız 19.4 milyar dolara çıktı'
Yerli otomobilin merkez üssünde organik tarım Tohum hibesi alacak iller hangileri? Son dakika çiftçiye tohum hibesi Yüzde 50 kira desteği geliyor! İşte şartlar... Devletten köyüne dönene 100 bin TL verilecek! Tarımda yol haritası ortaya çıktı! 'Kaçak çaylar domuz kanıyla renklendiriliyor' Köyde yaşama sözüne 100 bin lira hibe 170 bin çiftçiye destek ödemesi bugün!