Nuran Yıldız

Mayıs 2010’da yapılan Cumhuriyet Halk Partisi 33. Olağan Kurultayında CHP Parti Meclisi Üyeliğine seçildi. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde doçent olan Nuran YILDIZ, 1988 yılında Ankara Üniversitesi Basın-Yayın Yüksekokulu, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi.

Yüksek lisans derecesini 1995 yılında, Ankara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim Dalı’ndan “Bir Halkla İlişkiler Yöntemi Olarak Siyasal Reklam” başlıklı teziyle, doktora derecesini ise 2000 yılında Ankara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı (Siyaset Bilimi)’ndan “Siyasal Partilerde Lider İmajları” başlıklı teziyle aldı. 2008 yılı Aralık ayında da doçent ünvanına yükseldi.

Ankara Üniversitesi Rektör Danışmanlığı ve İletişim Koordinatörlüğü görevini yürüten Yıldız, aynı zamanda Ankara Üniversitesi İletişim Araştırmaları Uygulama Merkezi (İLAUM) Müdürlüğü, İletişim Araştırmaları Dergisi Editörlüğü, Ankara Üniversitesi Küçük İşletmecilik ve Girişimcilik Araştırma ve Uygulama Merkezi (KİGAUM) Yönetim Kurulu Üyeliği, Ankara Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (ANKAMER) Danışma Kurulu Üyeliği, Ankara Üniversitesi Özel Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetim Kurulu üyeliğini sürdürmektedir.

Nuran Yıldız, siyaset ve iletişim dünyasında çok konuşulan iki kitabın yazarı.

İlk kitabı 2002’de basılan ve siyaset dünyasında imaj kavramını ve medya yönetimini içeren Liderler, İmajlar, Medya. İkinci kitabı ise TSK’nın iletişim yöntemlerinin incelendiği ve bu alandaki ilk kitap olan Tanklar ve Sözcükler.

'Doktorlardan daha çok iletişimbilimcilere ihtiyaç var'
FETÖ'nün TRT imamından Nuran Yıldız'a program kumpası Yıldız'ın sorusuna Özkök'ten cevap...
Müftüoğlu, Yıldız'ın yazısını okurlarıyla paylaştı "Selçuk Bayraktar’ın teknik hakimiyeti de, konuşma becerisi de beklentimin üzerindeymiş" 'Üç büyüklerde bir doğru, bir yanlış, bir cevapsız...' Nuran Yıldız'ın önerisine Prof. Dr. Müftüoğlu'ndan destek Yıldız'dan Özyılmazel'e mektup: O Ali'ler Acun’larla akraba 'Ali Koç, Ersun Yanal'dan intikam alıyor' Nuran Yıldız: Seni sadece sen satarsın "Berna Hanım, aman dikkat edin!" "Aman Tanrım, kâbus gibi!" "Bir daha figüran olarak bile ekranda olmasın!" Nuran Yıldız ile Demet Akalın arasında polemik! Tasfiyeyi yeni Genel Yayın Yönetmeni mi istedi? Ayşe Arman'a ilk destek Nuran Yıldız'dan! SuperHaber yazarı Nuran Yıldız'dan önemli uyarı! 'Egosunun balonuna çuvaldızı hızlıca saplamalı' Çok konuşulacak Kaya Çilingiroğlu yorumu... Nuran Yıldız sahalara dönen Fehmi Koru'yu yazdı! Nuran Yıldız'dan 'Nihat Abi'ye öneriler! Nuran Yıldız'dan Şenol Güneş'e öneriler... Serenay'ın yeni aşkı kariyerini bitirebilir! "Kaan Salıcı, Kemal Bey'in yerine hazırlanıyor!"