Lütfü Türkkan

Lütfü Türkkan, 5 Şubat 1959 tarihinde İstanbul‘da dünyaya geldi.

İstanbul Kabataş Erkek Lisesinden 1976 yılında mezun oldu.

Lise mezuniyetinin ardından Yıldız Teknik Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Türkkan, 1978 senesinde Matematik Bölümü'nden mezun oldu.

Matematik Bölümü'nün ardından İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Yüksek Okulu'nda eğitim görmeye başlayan Türkkan, 1980 senesinde de buradaki eğitimini bitirdi.

Daha sonra, Makedonya Kiril Metodij Üniversitesi Türkoloji Bölümüne 2004 yılında başladı.

Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeliği ile Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Komite Üyeliği, Bursaspor As Başkanlığı, Vardar Spor ve Karagümrükspor Başkanlığı yaptı.

Lütfü Türkkan, Tügmad Türkkan Gıda Mad. San ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır.

Beykent ve Boğaziçi Üniversiteleri tarafından düzenlenen Balkan konferanslarına tebliğler sundu.

Lütfü Türkkan, 2011 senesinde seçimlerde aday adayı olabilmek için görev yaptığı Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeliği ve Dilovası Organize sanayi yönetiminden istifa etti.

Lütfü Türkkan, 24. Dönemde 2011 Türkiye genel Milletvekili seçimlerinde MHP Kocaeli Milletvekili seçildi. Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Asil Üyesi olan Lütfü Türkkan, TBMM‘nde Çevre Komisyonu Üyesi, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi, Türkiye – Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Türk Grubu Üyesi görevlerini yapmaktadır.

Türkkan, 2017 senesinin Ekim ayında Meral Akşener'in Genel Başkanı olduğu İYİ Parti'nin kurucu üyelerinden biri oldu.

Küfür skandalı pahalıya patladı! Akşener'den partililere talimat: Kafanızı çevirin
İYİ Partili Lütfü Türkkan hakkındaki fezleke Meclis'te! Bankalar İYİ Parti'li Lütfü Türkkan'ın peşinde…
İYİ Parti'li Lütfü Türkkan 'mültecilere okul' iddiasını sürdürdü... Cihangir İslam ve Lütfü Türkkan arasında 'mülteci' tartışması Akşener'in korumalarından gazetecilere engel! Akşener, Türkkan'ın kaçak yapılarını böyle savundu İYİ Parti'li Türkkan petrol müjdesini küçümsedi Türkkan, Apo posterli paylaşımı savundu Askeri kurs yalanına İYİ Parti de sarıldı İYİ Parti'nin grup yönetimi belli oldu Türkkan'ın algı çabasına ders gibi cevap Lütfü Türkkan kızını böyle savundu Kızı yasa çiğneyip videosunu paylaştı İYİ Parti'li Türkkan'a 1 ay süre Lütfü Türkkan kimdir? Dilara Türkkan kimdir? Türkkan Ailesi'nden gösterişli 'Noel' partisi! Lütfü Türkkan'a bir tepki de AK Parti'den! İYİ Parti'li Türkkan'a tokat gibi sözler!