İYİ Parti

Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri sonrasında Milliyetçi Hareket Partisi bünyesinde bulunan bazı milletvekilleri ve parti üyeleri genel başkan Devlet Bahçeli'nin seçim başarısızlığını eleştirerek parti içerisinde sert bir muhalefet gösterdiler. Başta Meral Akşener, Ümit Özdağ ve Sinan Oğan gibi isimler MHP'yi olağanüstü kongreye götürmek için delege imzaları toplamaya başladı. Ancak hukuki nedenlerle olağanüstü kongreye gidemeyen Milliyetçi Hareket Partisi, Disiplin Kurulu'nun aldığı karar sonrasında Meral Akşener, Yusuf Halaçoğlu ve Ümit Özdağ gibi isimleri partiden ihraç etti.

Bunun üzerine başta kurucu üye olarak Meral Akşener, Koray Aydın; Milliyetçi Hareket Partisi'nden ihraç edilen 4 milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Nuri Okutan, Ümit Özdağ, İsmail Ok; Cumhuriyet Halk Partisi'nden istifa eden merkez sağ kökenli İzmir milletvekili Aytun Çıray ve 200 kişilik kurucu üye ile 25 Ekim 2017 tarihinde İYİ Parti kuruldu. Kurucu üye listesinde Milliyetçi Hareket Partisi, Refah Partisi, Anavatan Partisi, Doğru Yol Partisi ve Demokratik Sol Parti’de görev yapmış kişiler bulunmaktadır.

Akşener'in "tesettürlü kadın" vurgusu 28 Şubat'taki sözlerini hatırlattı
Meral Akşener: Putin haddini aştı, vakit yaptırım vakti Akşener ve Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanlığı seçimi mesajı!
Bir skandal daha! Seçmene küfür eden İYİ Partili başkana yakalama kararı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, partilerin üye sayılarını güncelledi Meral Akşener'den yeni yıl mesajı: 2022 yılına umutla bakıyoruz İBB'ye teftiş kararı İYİ Parti'yi rahatsız etti! Akşener'den "Kur korumalı TL mevduatı" sistemine ilk yorum "Cumhurbaşkanı adayı olabilirim" diyen Kılıçdaroğlu'na İYİ Parti'den yanıt İYİ Parti'deki darp iddiasında gelişme! İlçe Başkanı Rıfat Kıncı disipline sevk edildi! Kılıçdaroğlu'nu hedef alan İYİ Parti'li Aydın'a CHP'li Öztrak'tan yanıt: Gereksiz İYİ Parti'nin CHP'nin ortak miting teklifini reddettiği iddia edildi Meral Akşener, partisinin asgari ücret beklentisini açıkladı Durmuş Yılmaz'dan arkası boş çıkan Resmi Gazete iddiasına savunma Küfür skandalı pahalıya patladı! Akşener'den partililere talimat: Kafanızı çevirin İYİ Partili Yılmaz'ın Resmi Gazete iddiasının arkası boş çıktı! Sosyal medyada büyük tepki... İşte "Camcı Lütfü"nün dolandırıcılık hikayesi: Önce dolandırdı, sonra küfür etti "CHP, HDP ile ittifak isterse İYİ Parti olmaz!" AK Parti'li Akbaşoğlu: Parti yönetimi siyasi ahlak dersinden sınıfta kalmıştır! İYİ Partili Lütfü Türkkan hakkındaki fezleke Meclis'te! MHP'li Yalçın'dan Akşener ve Öztrak'a Mehmet Akif şiiriyle tepki! "Küfürlü bir dil kullanarak siyasetin 'bacısı' olamazsınız" İYİ Partili Dervişoğlu: Ne yapalım asalım mı? Adamın alnında şehit yakını yazmıyor AK Partili vekiller Akşener'e seslendi: HDP'den mi çekiniyorsunuz? İYİ Parti Grup Başkanvekilliği'ne Erhan Usta seçildi Akşener ve Kılıçdaroğlu sessiz... Şehit yakınına skandal sözlere tepki gelmedi! İYİ Partili Lütfü Türkkan'a bir tepki de şehidin annesinden İYİ Partili Lütfü Türkkan'dan kendisini aklama girişimi Meral Akşener: HDP'yi PKK'nın yanında konumlandırıyoruz CHP'li Aytuğ Atıcı: İYİ Parti ile CHP’nin oyları cumhurbaşkanlığı almaya yetmiyor