Eyüpsultan

21 mahallesi ve 7 köyü bulunan Eyüpsultan ilçesinin nüfusu 2013 yılındaki ADNKS verilerine göre 361.531'dur. İlçe’nin Haliç’in iç kesiminde kısa bir sahil şeridi vardır. 

Kurulduğunda bugünkü Gaziosmanpaşa'nın ve Bayrampaşa ilçelerini de kapsayan Eyüp bugünkü sınırlarına 2009'da Yayla mahallesini Sultangazi'ye vererek ulaşmıştır. Eyüpsultan ilçesi doğuda Sarıyer, güneydoğuda Kâğıthane ve Beyoğlu, güneyde Gaziosmanpaşa, Fatih ve Sultangazi, güneybatıda Başakşehir ve batıda Arnavutköy ilçelerine komşudur.

İstanbul Eyüpsultan ilçesi son dakika haberleri

Ahilik geleneği "Esnaf Duası" Eyüpsultan'da yaşatılıyor
İstanbul'da çöp evden 3 çocuk çıktı! İş makinesi cipin üzerine devrildi
İETT otobüsüne çarpan vatmanın ifadesi ortaya çıktı İstanbul Eyüpsultan'da minibüs devrildi! Çok sayıda yaralı var Ağaçlık alana uçan otomobil alev alev yandı: 2 kişi hayatını kaybetti Eski kocadan sokak ortasında vahşet! 17 Kasım 2022 İstanbul planlı su kesintisi olan ilçeler! Eyüpsultan’daki İSKİ şantiyesinde vagonlar raydan çıktı: 1 işçi yaralandı 25 metrekare odaya 3500TL kira isteyen ev sahibi konuştu! "Çok masraf yaptım" Her yeri dökülen odaya 3 bin 500 lira kira istedi, "3-4 kişi kalabilir" dedi Ev demeye bin şahit ister! Eyüpsultan'daki harabe ev için istenen kira hayrete düşürdü Eyüpsultan’da arıza yapan kamyonetten inen göçmenler koşarak kaçtı Eyüp Sultan Türbesi'ne çekiçle saldırının görüntüleri ortaya çıktı Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi'ne silahlı saldırı iddiası! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biraz sonra dünyaya müjdeyi vereceğiz! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazı için Eyüpsultan Camii'ne geldi Eyüpsultan'da 41 eserin kurdelesi bugün kesilecek: Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılacak! Eyüpsultan'da DHKP-C operasyonu! Haraç toplayan şüpheli yakalandı Fırınlara ekmekte fiyat tarifesi ve gramaj denetimi Eşine 5 yıl önce tecavüz eden adamı evine çağırıp infaz etti! Bir de not bıraktı Eyüpsultan’da arbede! Bir kadın fotoğrafının çekildiğini söyleyince ortalık karıştı İstanbul'da feci kaza! Minibüs ve taksi birbirine girdi, yaralılar var Eyüpsultan Nurtepe Viyadüğü’nde intihar girişimi! İstanbul’da kaybolan genç kız, kafeteryanın tuvaletinde ölü bulundu! Eyüpsultan'da kimyasal madde şüphesi: Onlarca ölü balık sahile vurdu! Eşini ve çocuğunu döven ağabeyini bıçaklayarak öldürdü! Okulda kalp krizi geçiren 12 yaşındaki öğrenci hayatını kaybetti! İş adamı, eşiyle telefonda konuşurken cinayete kurban gitti Eyüpsultan’da akıl almaz kaza: Son anda kurtuldular