hastalık

HASTALIK NEDİR?

Hastalık ya da sayrılık, beden veya zihinde meydana gelen, rahatsızlık, dert ve görev bozukluğuna yol açan belirli bir anormal duruma verilen isimdir. Kimileyin terim yaralanma, sakatlık, sendrom, semptom ve normal yapı ve fonksiyonun anormal çeşitlerini kapsayacak biçimde, geniş bir anlamda kullanılır.

Kelime anlamı olarak hastalık, esenliği yerinde olmayan, sağlığı bozuk olan, organlarından herhangi birinin işleyişinde bir bozukluk duyumsayan (kimse, hayvan) biçiminde kullanılmaktadır.

Çalışmayanlara her ay o kurumdan ödeme yapılacak!
Cinsel yolla bulaşan hastalıklıklar nelerdir? ABD’de ebeveynler tedirgin! İki ayda 82 vaka
Bu su bütün hastalıklara şifa oluyor! Hastaneler bu hastalıkla doldu taştı! Uzmanları korkutan vaka artışı! Uzmanlardan bulaşıcılığın yüksek olduğu '48-72' saat uyarısı! Kronik hastalığı olanlar dikkat! 3.375 TL yardım parası veriliyor! "Evet-Hayır" yarışmasının sunucusu Erkan Yolaç'tan kötü haber! Eşi Asuman Yolaç açıkladı... Korkutan uyarı: Dünyanın en tehlikeli hayvanında artış var! Bebeklerde sinir ve iştah kapanması el, ayak ve ağız hastalığının göstergesi olabilir! Uzman isim uyardı: O hastalık trafik kazası riskini artırıyor Yeni salgın alarmı: Domates gribi! Özellikle çocukları etkiliyor... Suyun temiz olduğunu kanıtlamak isterken hastanelik oldu! Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Demir hastalığı ile ilgili açıklama yaptı, dua istedi 3 ilimizde peş peşe korkutan hastalık: Ölü sayısı giderek artıyor! DSÖ açıkladı: Maymun çiçeği vaka sayısı 10 bine yaklaştı FETÖ elebaşı Gülen'in hastalığıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı: 48 saat uyutulacak Aylardır yayın yapmayan FETÖ elebaşı Fethullah Gülen için flaş iddia: Durumu ağır Uzmanlar uyardı: Havuzdan hastalanana tazminat hakkı Bilim insanlarından yeni salgın uyarısı: Antibiyotiklere dayanıklı, ölümcül vakalar artıyor Babası cezaevinde intihar etmişti... Elif bebeğin gerçek ölüm nedeni otopside ortaya çıktı İstanbul'da hayvanları etkileyen salgın iddiası: 4 ayda yüzlerce kedi öldü Maymun çiçeği hızla yayılıyor: DSÖ'den açıklama geldi! Konya'da gizemli hastalık... Çok sayıda kişi hastanelere başvurdu Kabus geri döndü: İlk ölüm Sivas'ta gerçekleşti! Çevre iller diken üstünde.... Bilim insanları uyardı: Koronavirüs geçirenlerde bu 4 belirti hâlâ görülüyor Koah hastalığı nedir? Belirtileri neler? Koah hastalığı tedavi yöntemleri 28 kiloya düşen Kübra Nur, "Tedavi için tek bir şans var" diyerek yardım istedi! Bu rahatsızlıklar oruç tutanlar için çok riskli! Kesinlikle oruç tutulmaması gereken 7 hastalık! Kars'ta neler oluyor? 100 kuzu peş peşe öldü! Köylüler panikte...