Gıda

Halkın geleneksel yollardan elde ettiği, koruduğu ve yaşaması için tükettiği her türlü bitkisel, hayvansal ve madensel ürün, özdek, yiyecek, içecek.

Canlı dokuların yapısına giren ve organizmalara enerji temin eden, su, karbohidratlar, yağlar, proteinler, tuzlar, vitaminler ve mineralerden oluşan maddeler.

Canlıların büyüme ve gelişmesi için gerekli olan organik ve inorganik maddeler, besin maddesi.

700 TL gıda yardımı ile market alışverişi yapacaklara destek geldi!
Ülker: Gıda fiyatlarında denge dönemi bekliyoruz Suudi Arabistan’ın gıdası Türkiye’den gidecek
Ziraat Bankası’ndan gıda harcamalarınıza aralık ayı boyunca destek! Gıda harcamalarınıza 150 TL tutarında destek verilecek! Kasım ayında zam şampiyona gıda sektörü oldu! Gıda sektöründe fahiş fiyat artışı yakın takibe alındı Bu 5 Besini Yediğinizde Sekste Zaman Probleminiz Kalmıyor! 1 trilyon 81 milyar lira israf Yeni dünyanın şifa dolu faydaları. TCMB Fiyat Geliştirme Raporu’nu göre, enflasyon en çok gıda sektörünü etkiledi Erzincan'da gıda zehirlenmesi TGDF Başkanı Şarman: “Türk gıdaları Çin halkının sofralarının vazgeçilmesi olacak “ Adana'da yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere 700 TL gıda yardımı yapılıyor! İhtiyaç sahiplerine 700 TL gıda yardım parası veriliyor! İşte Adana gıda yardımı başvurusu... Son bir yılda ciddi yükseliş Yüksek enerji faturaları İngilizleri aç bıraktı: 6 milyona yakın kişi büyük sıkıntıda Avrupa'daki büyük israf ortaya çıktı: 153 milyon ton gıda çöpe gidiyor Cübbeli Ahmet Hoca'dan tuhaf çağrı: Bir yıllık gıda stoklayın! Bakan Nebati'den enflasyon mesajı: Gıda enflasyonu ile mücadelede kesin kararlıyız Tarım Kredi marketlerinde yapılacak indirimin başlayacağı tarih belli oldu Ucuz meyve sebze için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 3 talimat! Tarım ve Orman Bakanlığı sıkı takipte! 24 işletme men edildi! Türkiye’nin dünyaya katkısı Tahıl koridoru küresel gıda fiyatını geriletti Tahıl sıkıntısı Türkiye'nin gayretiyle aşıldı: Gıda fiyatları hızla düşüyor! Sürdürülebilir Gıda Platformu, "Plastiksiz Temmuz" hareketini başlattı! Asgari ücret fırsatçıları iş başında: Fiyatları arttırdılar FETÖ'nün gıda deposu ele geçirildi: Örgüt üyelerine ve ailelerine market kurmuşlar! Aynı ayda üst üste ikinci kez geriledi BM'den dünya kıtlığına çözüm: Komuta merkezi İstanbul'da olacak