Fahrettin Koca

1965'te Konya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi 1988'de Tıp Fakültesi'ni tamamlayarak tıp doktoru unvanını aldı. Türkiye Eğitim ve Sağlık Araştırma Vakfı'nın' (TESA) Kurucu Başkanı lan Dr. Fahrettin Koca, vakıf aracılığı ile 1997 yılında Medipol Hastanesi ve Medipol Üniversitesi'ni kurdu.

1997’de kurulan Medipol, hastanesi güçlü sağlık kadrosu ve kullandığı en ileri tıp teknolojisi ile tüm dallarda sağlık hizmeti vermektedir. Medipol Hastanesi TESA tarafından kurulmuştur.Vakıf ayrıca Medipol Üniversitesi kurucusudur. TESA vakfın kurucu başkanı Dr. Fahrettin Koca'dır.

TESA vakfı yönetim kurulu üyeleri arasında şu isimler yer almaktadır:

Prof. Dr. Naci Karacaoğlu Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Fahri Ovalı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Dr. Filiz Arslan Genel Sekreter

Dr. Tuncay Aksoy

Özer Koca

Bakan Koca'dan düğün uyarısı!
Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi açılıyor! '12 saat dışarıya çıkmayın'
Fahrettin Koca instagram hesabı ne? Sağlık Bakanı Koca'nın instagram'da kaç takipçisi var? Bakan Koca: Anlık unutmalar, beyninizin size şakasıdır Flaş yasak kararı Bakan Koca'dan bir ilk! Instagram'da zirveye oturdu Fahrettin Koca'dan LGS paylaşımı! Bakan Koca'dan LGS çağrısı LGS ve YKS günü sokak kısıtlaması! Gözler Bilim Kurulu'nda Taksim'de anormal kalabalık! 3 bin 250 personel alınacak Sağlık Bakanı Koca yine uyardı Koca: Kara göründü ama deniz dalgalı Koca tehlikeleri tek tek sıraladı Koronavirüs Bilim Kurulu yeniden toplanıyor Koca'dan gözü maskeli adama telefon İşte Koca'nın öncelik verdiği konu Moda'da umursamaz kalabalık! Bakan Koca uyardı: İzin vermeyin! Bakan Koca cevabıyla gülümsetti 'Cuma namazına kavuştur bizi' Bakan Koca'nın uykuları kaçtı İki istavrit, bir korona... "Maskeli de maskesiz de hedefsiniz" Her sektöre özel rehber afiş! Koca: Ölenlerin yüzde 93'ü 65 yaş üstü Bu gidişle sıfır vaka rüya mı? Bakan Koca açıklama yapacak