Ekrem İmamoğlu

Ekrem İmamoğlu, 1970`te Trabzon’da doğdu. Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı. 1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı.

Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı. 2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir. Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşıyor.

İmamoğlu'ndan İstanbul Valisi'ne teşekkür, mağdur vatandaşlara özür
Tuğçe Kazaz Ekrem İmamoğlu'na seslendi: "Çakallığı bırak, işine bak" Fırat Tanış İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdi! İmamoğlu özür diledi
İmamoğlu'na sevgi gösterisinde bulunan kadının yakasında mikrofon unutuldu! Nedim Şener: Muhalefet, İstanbul seçimlerini kazanmanın diyetini ödüyor PKK yandaşlarını gassal olarak işe almışlar! İmamoğlu: Ekonomimiz iyi olsun ellerim çatlayana kadar iktidarı alkışlamazsam namerdim İmamoğlu'ndan adaylık çıkışı: İttifak heyeti vatandaşı dinleyecek ve doğru bir karar verecek Nedim Şener: İmamoğlu'nun siyasi hırsı çok tehlikeli Cumhurbaşkanlığı adaylığı sorulan İmamoğlu, topu Kılıçdaroğlu ve Akşener'e attı Göksu'dan İmamoğlu'na metro eleştirisi: Bunun adı samimiyetsizliktir Kılıçdaroğlu, günlerdir reklamını yaptığı Mersin mitingini iki eksikle gerçekleştirdi İmamoğlu'nun su faturası için 'yalancı' dediği vatandaş haklı çıktı Şeffaflık sözü veren İmamoğlu, 9.791 ihaleyi kapalı yaptı Galatasaray'ı tebrik eden İmamoğlu, Fenerbahçe'yi pas geçti! Hürriyet yazarı Selvi: İmamoğlu sorularının dozu artarsa Kılıçdaroğlu resti çekecek Tasarruf etmek için merdiven kapatan İBB, Karsu Dönmez'e kesenin ağzını açtı Kabaktepe: Aklı cumhurbaşkanlığı adaylığında olduğundan İstanbul'a hizmet edemiyor Erdoğan'ın gitmediği İklim Zirvesi'ne Ekrem İmamoğlu'nu davet ettiler! İstanbul'u temsil edecek! İmamoğlu Kandil'e yaranma konusunda çıtayı çok yükseltti! Bahçeli: Boş zamanlarında İstanbul'a uğrayan şahsı fazla serbest bırakma! Evlat nöbetindeki ailelerden İmamoğlu’na tepki dinmiyor! Evlat nöbetinden Diyarbakır'da HDP'lilerle buluşan İmamoğlu'na tepki! Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı'dan İBB'ye bitmeyen yol tepkisi! Hıncal Uluç eski dostu Ekrem İmamoğlu'nu sildi! İmamoğlu, Diyarbakır'da neden miting düzenliyor? Kılıçdaroğlu son anda Mansur Yavaş kartını mı açacak? Ekrem İmamoğlu'nun "yurt" şovu kısa sürdü! İstanbul'da toplu taşıma bedava mı 6 Ekim? Otobüs, metro, metrobüs ücretsiz mi? İmamoğlu BELTUR'larda alkol satışına kapıyı kapattı!