Beştepe

Beştepe, Ankara'nın Yenimahalle ilçesine bağlı bir mahalle. Atatürk Orman Çiftliği semtini oluşturan üç mahalleden biridir. Tapu kayıtlarında, diğer iki mahalle ile birlikte Orman Çiftliği Mahallesi olarak geçmektedir. Sınırları içerisinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Beştepe Yerleşkesi (Maden İşleri Genel Müdürlüğü, Barajlar Daire Başkanlığı), Armada AVM, Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali, Dr. Sami Ulus Hastanesi Turgut Özal Ek Binası, Tes-İş Genel Merkezi ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yer almaktadır.

15 Temmuz Askerî Darbe Girişimi olduğu gece, mahalle sakinleri, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 'ne yapılan saldırıdan doğrudan etkilenmiştir. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin karşı sırasında yer alan bazı binalar çeşitli büyüklüklerde hasar görmüştür. Şarapnel parçaları bazı dairelerin içine kadar girmiştir.

Kabine bugün toplanıyor: Masada borç yapılandırma paketi var
Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 asgari ücreti açıkladı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
Kritik Kabine Toplantısı başladı! Yeni anayasa, arsa-işyeri, EYT düzenlemesi, esnafa kredi... MGK bugün Erdoğan başkanlığında toplanacak! Gündemde Yunanistan'ın provokasyonları var... Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi! Erdoğan birazdan detayları açıklayacak... MGK, bugün Erdoğan başkanlığında toplanıyor: Masada 3 önemli başlık var! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Prens Selman'ın görüşmesi sona erdi Kabine toplantısı sona erdi... Cumhurbaşkanı Erdoğan kararları açıklayacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor! Gündemde 'Maymun çiçeği' var! Emekli bayram ikramiyesi artacak mı? Asgari ücrete 2. zam gelecek mi? Kabine, bugün Erdoğan başkanlığında toplanıyor! Masada 3 önemli konu var... Cumhurbaşkanı Erdoğan güvenlik zirvesini topluyor! Milyonların gözü bu zirvede: Erdoğan, Memur-Sen ve Kamu Sen görüşmesi sona erdi! Hayaller, hayatlar: Kılıçdaroğlu'nun çevresi, Beştepe’de oda beğenmeye başladı! BAE Veliaht Prensi Zayid Türkiye'de! Erdoğan resmi törenle karşıladı Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP lideri Bahçeli arasındaki sürpriz görüşme sona erdi! "3600 ek gösterge meselesini 2022 sonuna kadar çözüme kavuşturmayı planlıyoruz" Kritik toplantı yarın! Masada koronavirüsle mücadele ve doğal afetler var... Cumhurbaşkanı Erdoğan: O gece şehadete yürümek için tereddüt etmeyecektim Erdoğan gençlere seslendi: Bundan sonraki destanları da siz yazacaksınız 'Böyle konuşmasın diyorlar, İsrail zulmüne alkış mı tutayım?' Beştepe ve AK Parti’de iki önemli toplantı İnce: 'Beştepe'ye giden CHP'lide' büyük gelişmeler var 'Ülkemize 22 bin kilometre bölünmüş yol kazandırdık' 'Bizi mahkum etmek isteyenlere karşı mücadele veriyoruz' Erdoğan tebrikleri kabul etti 'Teröristlerin yanında durmaları kabul edilebilir değil' Beştepe'de İHA'larla görsel şölen Beştepe'de 300 İHA ile görsel şölen