Ardahan

Ardahan, Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi ile Karadeniz sınırında Kafkaslar üzerinde kurulmuş olan Ardahan ilinin merkezidir. 27 Mayıs 1992 tarihinde Kars ilinden ayrılarak Türkiye'nin 75. ili olmuştur. 2012 yılı itibarıyla 19.075 olan nüfusuyla Türkiye'deki en küçük il merkezidir.

Türkiye'nin kuzeydoğusunda yer alan il güneyde Erzurum ve Kars, batıda Artvin, doğuda Ermenistan ve Gürcistan ile komşudur.

Çıldır Gölü'nde horon teptiler!
Havaya serpilen sıcak su bile dondu Türkiye'de en soğuk gece o şehirde yaşandı! Sıcaklık eksi 21'e düştü
2021 yılında Türkiye’de en fazla göç alan iller belli oldu! Dilucu Sınır Kapısı'nda yılbaşı öncesi telefon kayıt ettirme kuyruğu Çıldır gölü bu kez donmadı Türkiye beyaza büründü! Kardan tüneller açıldı... İki ilde kar ve fırtına engeli! Kafasına vurulan elmanın rengini ve cinsini biliyor! TUİK konut satış verilerini açıkladı! Ekim’de satışlar düştü TOKİ Kars Kuraları bugün çekiliyor! TOKİ Kars kuraları bugün kaçta çekilecek? TOKİ Ardahan kura seçimleri açıklandı! İşte isim isim Ardahan TOKİ kura çekilişleri Sağanak yerini kara bıraktı İstanbul’un en çok göç aldığı şehirler belli oldu! Peki sizin İstanbul’da ne kadar hemşeriniz var? Şikayet gelince adamları oteli bastı! Göle’de deprem paniği: Vatandaşlar geceyi sokakta geçirdi Jandarmadan vatandaşlara uyarı: Evlere girmeyin! Ardahan beşik gibi sallanıyor! Ardahan'daki deprem sonrası biri 4 olmak üzere, toplamda 12 artçı sarsıntı yaşandı Ardahan’daki depremde yaşanan korku dolu anlar kamerada! Ardahan'da 5 büyüklüğünde deprem TUİK temmuz ayı konut satış verilerini açıkladı? En çok konut hangi ilde satıldı? Doğu Anadolu Bölgesi'nin en güzel şehirlerinden birisi olan Ardahan'da keşfedilmesi gereken yerler Vatandaşlar, mayıs sineklerinin ölüm uçuşunu izledi Suların çekilmesiyle ortaya çıkan karayolu havadan işte böyle görüntülendi Sular 20 metre çekildi! Ortaya çıkan karayolu havadan işte böyle görüntülendi CHP'li belediye başkanının engelli vatandaşa yanıtı tepki çekti: "Her yol bitti, engelli kaldı" Mayıs ayında Ardahan'a kar yağdı, vatandaşlar büyük şaşkınlık yaşadı Ardahan'da Nisan ayında kar sürprizi Aç kalan bozayı kent merkezine indi