Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, yeni kurulan bakanlıklardandır. Aile ve sosyal politikalar bakanlığı sayesinde ailenin önemini ve toplumdaki yerini korumak için vardır. Kimsesizleri, düşkünleri, yetimleri, öksüzleri, dulları korumak ve sokakta kalmışlara yardım etmek için faaliyetler sürdürmektedir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın görevleri şu şekildedir:

*Yoksul, yardıma muhtaç, öksüz ve yetim çocukların her türlü bakımını üstlenmek, onların sağlıklı gelişimini sürdürmek için faaliyetler yapar.

*Engelli vatandaşların yaşadıkları sorunların çözümünü gerçekleştirmek için çalışmalar yapar.

*Engellilerin toplum içinde daha rahat bir hayat yaşamalarını sağlamak için faaliyetler yapar.

*Beslenme, barınma, korunma, ısınma ihtiyaçlarının gerçekleştirilmesi için faaliyetler yapar.

*Evlat edinme ve koruyucu aile olma faaliyetleri sürdürmektedir.

6 yaşındayken evlendirilen H.K.G'den sevindiren haber!
Kronik hastalığı olanlara aylık 3.375 TL'ye kadar yardım parası! Memur emeklisinin zam farkı ne zaman yansıyacak?
Bakan Bilgin Meclis'e geleceği tarihi duyurdu Engelli vatandaşlara aylık 2.392 TL sosyal yardım parası veriliyor! 65 yaş üstü vatandaşlara 1.997 TL yaşlı aylığı veriliyor! Dar gelirli ailelere 2.500 TL doğal gaz faturası yardım parası! Dar gelirli ailelere 206 TL elektrik faturası yardım parası veriliyor! Bakan Yanık duyurdu! Sosyal destek ödemelerine yüzde 30 zam yapıldı Yakınını kaybedenlere 1062 TL vefat parası veriliyor! Aile Bakanlığı 200 bin TL ev peşinat yardım parası veriyor! Çocuğu askere gidenlere ayda 800 TL destek parası veriliyor! Anne ve babasını kaybedenlere ayda 600 TL yardım parası veriliyor! Çocuğu askerde olan ailelere 800 TL yardım parası veriliyor! Eşini kaybeden ihtiyaç sahibi kadınlara ayda 1000 TL maaş veriliyor! "Teknik çalışma bitti, artık karar Meclis'te" Doğum yapan kadınlara 600 TL'lik yardım parası veriliyor! İstanbullular dikkat! 2500 TL doğal gaz faturası desteği veriliyor! Kronik hastalara 3 bin 375 TL yardım parası veriliyor! Kronik hastalığı olanlara 3.375 TL sosyal yardım parası veriliyor! Başvurular bugün başladı Ailelere 1500 TL Kira Yardımı Hesaplara Yatıyor! Siz de Başvurun Mardin'de yaşayan engelli vatandaşları 1.840 TL yardım parası! Bakan Nebati'den memur ve emekli zammı açıklaması: 65 yaş üstü vatandaşlar dikkat! 1536 TL maaş veriliyor! Öğrencilere ulaşım destek programı başladı Aylık 206 TL elektrik faturası desteği veriliyor! Ocak ayında aile destek ödemesi ne kadar ödenecek? EYT ile emekli olmak isteyenlerin emekli maaşlarında azalma olacak mı? Ev sahibi olmak isteyenlere 200 bin TL'lik çılgın peşinat yardımı!