Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, yeni kurulan bakanlıklardandır. Aile ve sosyal politikalar bakanlığı sayesinde ailenin önemini ve toplumdaki yerini korumak için vardır. Kimsesizleri, düşkünleri, yetimleri, öksüzleri, dulları korumak ve sokakta kalmışlara yardım etmek için faaliyetler sürdürmektedir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın görevleri şu şekildedir:

*Yoksul, yardıma muhtaç, öksüz ve yetim çocukların her türlü bakımını üstlenmek, onların sağlıklı gelişimini sürdürmek için faaliyetler yapar.

*Engelli vatandaşların yaşadıkları sorunların çözümünü gerçekleştirmek için çalışmalar yapar.

*Engellilerin toplum içinde daha rahat bir hayat yaşamalarını sağlamak için faaliyetler yapar.

*Beslenme, barınma, korunma, ısınma ihtiyaçlarının gerçekleştirilmesi için faaliyetler yapar.

*Evlat edinme ve koruyucu aile olma faaliyetleri sürdürmektedir.

Şehit ve Gazi yakını atama sonuçları sorgulama!
Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatırılacak? e-Devlet sorgulama ekranı! İki ödeme de bugün başladı
Bakan duyurdu: Ödemeler başladı '40 bin TL olarak devam edecek' Mesleki Yeterlilik Sınavları yeniden başladı Şartlı doğum yardımı başvurusu nasıl yapılır? Bakan Selçuk duyurdu: İkinci duyuruya kadar geçerli Hamile personelin idari izin süresi düzenlendi Kamu kurumlarında 'yeni normal' kuralları Savcılığa başvurdu Bakan'dan müjde! Yüzlerce kişi devlet kadrosuna alınacak... TOKİ Van Erciş kura sonuçları isim listesi! Sorgulama ekranı! TOKİ Tunceli kura sonuçları! Kura sonuçları isim listesi! Sorgulama ekranı! Emekli maaşları bayram öncesi yatar mı? Emekli maaşları ne zaman yatacak 2020? Açıklama geldi! Huzurevleri ziyarete açık mı? Anneler Günü'nde Huzurevlerine çiçek, hediye gönderilecek mi? Bakanlık'tan huzurevleri ile ilgili flaş karar Bakan Selçuk açıkladı: Ödemeler bugün! 1000 TL yardım 3 faz ödemeleri başladı! Kimler 1000 TL sosyal yardım aldı? 1000 TL yardım sorgulama Bakan duyurdu: 6 milyon başvuru aldık, ödemeler başladı 32 ilaç daha geri ödeme listesine alındı 1000 TL Yardım Parası için Kapsam Dışı ne demek? Kapsam Dışı Uyarısı ne Anlama Geliyor? İşsizlik ödeneği Mayıs ödemesi başladı mı? İşsizlik maaşı ödemesi öne mi çekildi? Bakan Selçuk duyurdu! Ödeme tarihi öne çekildi Huzurevlerinde yeni tedbirler İhtiyaç sahiplerine 176 milyon ilave kaynak Bakan Selçuk'tan 23 Nisan mesajı: Geleceğimizin teminatı... Bakan Selçuk açıkladı! O ücretler yüzde 50 arttı Bakan Selçuk duyurdu! Sayı 3 milyonu aştı... Bakan Selçuk duyurdu! Ödemeler bugün başladı