Ahmet Hakan

Ahmet Hakan Coşkun 11 Ağustos 1967 tarihinde Yozgat'da doğmuştur. Aslen de Yozgat'lıdır. Babası Hamdi Coşkun Silivri Eski Müftülerindendir. Çocukluğu, babasının müftü yani memur olduğu için, memuriyeti sebebiyle Ağrı, Amasya, Çanakkale ve Balıkesir'de geçti. Lisedeyken, Mavera Dergisi'ne abone oldu. Kitaplara, özellikle edebiyata çok meraklıydı. İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Bir süre Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde okudu. Üniversitedeyken hikayeler yazdı. Bu hikayelerden bir kaçı Yedi İklim Dergisi'nde yayınlandı.
1993-1994 yıllarında muhabir olarak TGRT'de çalıştı. TGRT'de 'Yankı' haber programını yapan ekip içindeydi. Kanal 7 kurulurken muhabir olarak oraya geçti. Bir süre muhabir olarak çalıştıktan sonra 1995-2003 arasında Kanal 7 Televizyonu Haber Müdürlüğü'nü ve ana haber spikerliğini yaptı. Kanal 7'de İskele Sancak programını yaptı ve bazı bölümlerini kitap haline getirdi.

2004 yılında Kanal 7'den istifa ederek ayrıldı. Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başladı. Sabah gazetesinde de çalışan Ahmet Hakan, şimdi yazılarına Hürriyet gazetesinde devam ediyor.

Ahmet Hakan, 2005'ten bu yana, CNN TÜRK'te "Tarafsız Bölge" adlı tartışma programını sunuyor.
Kitapları :
2001 - Neden Milliyetçilik?
2001 - Çeteler, Mafya ve Siyaset
1999 - Sivil, Dayanılmaz Bir Yürek

Ahmet Hakan'dan Nagehan Alçı'ya "komik olma" mesajı
Naziler neden İstanbul'da kimlik kontrolü yaptı? Ahmet Hakan'dan CHP'ye Afganistan eleştirisi: İnsan biraz dersine çalışmaz mı?
Gözler Suriyelilerin yoğun olduğu İstiklal Caddesi'nde!.. Ahmet Hakan: Yeniden tatil havasına girmemiz gerek, tatil beldelerimizin bize ihtiyacı var "Ümitcan" ismi kavga çıkardı! İzzet Çapa'dan Ahmet Hakan'a ağır sözler... Sarıklı Amiral"i YAŞ'ta kurtarma planı mı var? "Bunlar hakiki Türk Pop Art’ı... Ben hayranım!" Melih Bulu görevden neden alındı? Çok sert sözler: Puslu havanın çakalı! 'SBK'dan para alıyor' iddiasına Ahmet Hakan'dan yanıt Ahmet Hakan'dan o habere sert tepki: 'Bari usturuplu atalım' kaygısı yok Hürriyet'in "Kalyon" manşetini böyle savundu... 'Ona bakıp İslam’dan uzaklaşıyorlar...' 'Sözcü yazarının oğlu olan Sözcü yazarı...' İzzet Çapa'dan Ahmet Hakan'a doktor tavsiyesi Ahmet Hakan'dan Hande Sarıoğlu'na yanıt! "Oryantal yaptığım ortamda olsaydı ağzının suyu akardı!" CNN Türk'te 'PKK propagandası' kavgası 'Bari katliamla aranıza mesafe koyun' Hande Sarıoğlu'ndan Ahmet Hakan'a sert yanıt! Sahipsiz kalan bir cenazenin öyküsü Orkun Ün kimdir? İşte kariyeri hakkında tüm detaylar... 'Ahmet Hakan'la aynı fikirde değilim' 'Ümitcan denilen yaratık yalnız değil' Faytonlara ağlayan Gökhan'a sert sözler 'Bu akşam burada bomba patlayacak!' Yıllarca susup 'ışıklar' için konuştu "En ufak bir utanma arlanma da kalmamış..." Hararetli bir şekilde anlatırken donup kaldı