Ahmet Hakan

Ahmet Hakan Coşkun 11 Ağustos 1967 tarihinde Yozgat'da doğmuştur. Aslen de Yozgat'lıdır. Babası Hamdi Coşkun Silivri Eski Müftülerindendir. Çocukluğu, babasının müftü yani memur olduğu için, memuriyeti sebebiyle Ağrı, Amasya, Çanakkale ve Balıkesir'de geçti. Lisedeyken, Mavera Dergisi'ne abone oldu. Kitaplara, özellikle edebiyata çok meraklıydı. İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Bir süre Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde okudu. Üniversitedeyken hikayeler yazdı. Bu hikayelerden bir kaçı Yedi İklim Dergisi'nde yayınlandı.
1993-1994 yıllarında muhabir olarak TGRT'de çalıştı. TGRT'de 'Yankı' haber programını yapan ekip içindeydi. Kanal 7 kurulurken muhabir olarak oraya geçti. Bir süre muhabir olarak çalıştıktan sonra 1995-2003 arasında Kanal 7 Televizyonu Haber Müdürlüğü'nü ve ana haber spikerliğini yaptı. Kanal 7'de İskele Sancak programını yaptı ve bazı bölümlerini kitap haline getirdi.

2004 yılında Kanal 7'den istifa ederek ayrıldı. Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başladı. Sabah gazetesinde de çalışan Ahmet Hakan, şimdi yazılarına Hürriyet gazetesinde devam ediyor.

Ahmet Hakan, 2005'ten bu yana, CNN TÜRK'te "Tarafsız Bölge" adlı tartışma programını sunuyor.
Kitapları :
2001 - Neden Milliyetçilik?
2001 - Çeteler, Mafya ve Siyaset
1999 - Sivil, Dayanılmaz Bir Yürek

'Dislike' olayı nasıl bir tezgahtı
Aysever, Hakan'a 'Yavşak' dedi "İstanbul'un 6 salgın geçirmesi lazım"
Sağlık Bakanlığı evde test yapacak! Hürriyet, Milliyet ve Posta artık basılmayacak mı? CNN Türk'te papyonlu şov! Maria'yı ABD'ye davet etti, şarkı söyledi, şimdi de zeybek oynadı... Prof. Ceyhan'dan kritik tahmin! "4-6 hafta sonra vakalar 10'un altına inecek..." Türkiye-Rusya-ABD hattında salsa! Koronayı bırakıp mangal muhabbeti yaptılar... Türkiye-Rusya-ABD hattında salsa! Koronayı bırakıp mangal muhabbeti yaptılar... Ünlü profesörün AVM isyanı! "İstifa edelim!" İstanbul'daki her 200 kişiden 3'ünde virüs var! Medyada 'porno' polemiğinin galibi CNN Türk! AK Parti'den CHP'ye mermili tehdide sert tepki "Virüs bizi öldürmezse, ekonomik dip bizi öldürecek" "Virüs bizi öldürmezse, ekonomik dip bizi öldürecek" Selçuk Bayraktar'dan iftiralara cevap! "İBB'den destek almadık, biz destek verdik" Hıncal Uluç'tan Ahmet Hakan'a öneri: Hürriyet okuma Acun Ilıcalı canlı yayında duyurdu! 100 Türk adalarda mahsur... Acun Ilıcalı canlı yayında duyurdu! 100 Türk adalarda mahsur... 'Mis gibi Cerrahpaşamız varken ne yapalım sizin Johns Hopkins'inizi' Prof. Çilingiroğlu şova devam ediyor! Bu kez de "Gurbet içimde bir ok" dedi... Prof. Çilingiroğlu şova devam ediyor! Bu kez de "Gurbet içimde bir ok" dedi... Tarafsız Bölge'de Muazzez Abacı sürprizi! Kızı ve torunu ile canlı yayına bağlandı... Tarafsız Bölge'de Muazzez Abacı sürprizi! Kızı ve torunu ile canlı yayına bağlandı... Prof. Çilingiroğlu'ndan müthiş 'Yörük Ali Efe' performansı! Prof. Çilingiroğlu'ndan müthiş 'Yörük Ali Efe' performansı! Ateş Kara'nın Ahmet Hakan'ı gülümseten isyanı! "Ahmet Bey bütün zor soruları bana soruyorsunuz" Ateş Kara'nın Ahmet Hakan'ı gülümseten isyanı! "Ahmet Bey bütün zor soruları bana soruyorsunuz" Bakan Soylu o geceyi anlattı Rauf Tamer kimdir? Koronavirüs mü oldu? Kaç yaşında?