Adıyaman

Adıyaman, Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan bir ilidir. İdari merkezi Adıyaman şehridir.

İl Nüfusu: 610.484'dür. Bu nüfusun %71,6'sı şehirlerde yaşamaktadır. (2016). İlin yüzölçümü 7337 m²'dir. İlde km²'ye 83 kişi düşmektedir. (Bu sayı merkez ilçede 163'dür.) İl merkezinin denizden yüksekliği: 701 m.'dir.

2016 yılında TÜİK verilerine göre merkez ilçeyle beraber 9 İlçe, 23 belediye, bu belediyelerde 172 mahalle ve ayrıca 449 köyü vardır.

İki arkadaştan acı haber geldi
Ailede görüldü! Tapu müdürlüğü karantinada Çöp kamyonunun altında can verdi
Yengesinin ve öz oğlunun boğazını kesti! Karantinadaki köyde koronavirüs ilk kez can aldı Bakanlık duyurdu: Adıyaman'da teröristlere darbe O ilçe, vaka sayısı artınca karantinaya alındı İş adamı Abuzer Yıldırım koronavirüse yenik düştü Evde sıkılan 75'lik 'Örümcek Nine' kaçmaya çalıştı 5 ile daha giriş çıkış yapılamayacak Bu köye gelen geri dönüyor! Kimse kabul edilmiyor Tepki çeken görüntünün cezası belli olduAdıyaman'd O köyde topyekün karantina yok Sosyal medyada çok tepki çekmişti! Yakalandı Kırmızı ışıklar ‘EVDE KAL’ dedi Cani anne! Bebeğini boğup... Ankara plakalı araçta bulundu! Korkunç... Vicdansız! Köpeğini aracının arkasına zincirledi Deprem anında 2 kattan atlayan kız konuştu Adıyaman Cezaevi'ndeki mahkumlar farklı şehirlere Adıyaman'da yarın okullar tatil mi? Korkutan görüntü! Atatürk Barajı yeşile büründü... Eniştesine sokak ortasında kurşun yağdırdı! İntihardan arda kalan korkunç ses kaydı! ''Harekat çok gerekliydi ve çok iyi yönetildi'' Menzil Sağlık Bakanlığı'nı ele mi geçirdi? 2 kadının esrarengiz ölümü! 2 kadının akılalmaz ölümü! 100 kişi ile gelip dövdüler! Gri listedeki terörist Çekdar öldürüldü!