Kıvanç Tatlıtuğ'un avukatı devreye girdi!

Başarılı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, sahte fatura kullandığı iddiası ile 10 yıla kadar hapis istemiyle hakim karşısına çıktı. Tatlıtuğ, kimlik tespiti sırasında aylık ortalama gelirinin 30 bin TL olduğunu belirtti. En çok kazanan ünlü isimler arasında yer alan Kıvanç Tatlıtuğ'un bu açıklaması sosyal medyada tepki çekti. Tepkiler sonrası ise ünlü oyuncunun avukatı devreye girdi.

Vergide usulsüzlük yaptığı iddiasıyla 5 yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılanan oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, dün hakim karşısına çıktı. Mahkemede aylık gelirini 30 bin TL olarak açıklayan Tatlıtuğ'un avukatından, gaf açıklaması geldi.

HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ'un, 2012 ve 2013 yılları arasında sahte fatura kullandığı iddiasıyla "vergi usul kanuna muhalefet" suçundan 6 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya sanık Kıvanç Tatlıtuğ ile avukatı Yalçın Kavak katıldı.

AYLIK GELİRİ 30 BİN TL

Kimlik tespiti yapılan sanık Tatlıtuğ, aylık ortalama gelirinin 30 bin lira olduğunu söyledi. Kıvanç'ın bu açıklaması sosyal medyada gündem oldu. Kaşesi en yüksek oyuncular arasında yer alan Kıvanç Tatlıtuğ aylık gelirinin 30 bin TL açıklaması sonrası avukatı Yalçın Kavak devreye girdi.

"AYLIK GELİRİNİ HESAPLAYAMADI"

Aylık gelirle ilgili açıklama yapan Tatlıtuğ'un avukatı, "30 bin lira meselesi benim gafım. Hakim Bey, Kıvanç'a 'Aylık kazancın ne kadar' diye sordu. Kıvanç da orada bir şok geçirdi. Hesaplayamadı mı, ne yaptı bilmiyorum.

"O AÇIKLAMA KIVANÇ'IN DEĞİL BENİM"

Hakim bana dönüp baktı. '30 bin liranın üstünde' dedim. O açıklama Kıvanç'ın değildir, benimdir. Burada bir hata var, o hatanın da müsebbibi benim. Çok özür diliyorum" şeklinde açıklama yaptı.

Genç kızlara taş çıkartıyor! Yaşını görünce inanamayacaksınız! 61 yaşındaki Madonna kalçalarını paylaştı! Acı içerisinde uyandı, gözünden çıkan şey şoke etti! Canlı yayında açıkladılar! İşte il il koronaya verilen kayıp 27 Mayıs Şok Market aktüel kataloğu! Bu hafta Şok Markete neler geliyor? 28 Mayıs A101 aktüel kataloğu! Bu hafta A101'de neler var? 15 ilde seyahat yasağının kalkacağı tarih belli oldu! 60 yıllık utançtan Demokrasi Adası'na... Beşikteki cesedini sıçanlar yedi!