Kısa çalışma ödenekleri bugün yatıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ocak ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin 5 Şubat'ta hesaplara yatırılacağını duyurmuştu. Kısa çalışma ödenekleri bugün hesaplara yatmaya başladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada kısa çalışma ödemelerinin banka hesaplarına yatırılacağını, IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacağını belirtti.

Selçuk, "İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerini 5 Şubat 2021 tarihinde hesaplara yatıracağız." ifadesini kullandı.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ SORGULAMA

Normal şartlar altında işsizlik ödeneği ya da iş kaybı tazminatı ile benzer bir niteliğe sahip olan kısa çalışma ödeneğinin, E-Devlet üzerinden “İşsizlik Ödeneği/İş Kaybı Tazminatı Sorgulama” ekranı ile görüntülenebilmektedir.

Askerleri ‘görünmez’ hale getiren yeni kamuflaj teknolojisi! Kurban Bayramı Tatili 15 Temmuz'la Bağlandı! Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Oldu mu? 27 Haziran Sayısal Loto Sonuçları Açıklanı mı? Çılgın Sayısal Loto Sonuç Sorgula Ekranı Kabusu yaşadı, çığlık atınca kurtuldu: Garip telefonlar almaya başladım Kaynanasıyla Yıldızı Barışmayan 4 Burç Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı bitti
Sonraki Haber