Kılıçdaroğlu'nun 'Kürdistan' çıkışı ortaklarını kızdırdı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kürdistan lafından ben de rahatsız oluyorum" açıklamasına HDP İstanbul İl Başkanı Ferhat Encü'den cevap geldi. PKK'nın Cudi'deki kampında eğitim gören Encü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Rahatsız etmeye devam edeceğiz o zaman" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da düzenlenen bir etkinlikte ittifak ortakları HDP'nin temsilcilerinin son zamanlarda yaptığı 'Kürdistan' çıkışlarından rahatsız olup olmadığı sorusunu yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, "Kürdistan lafından ben de rahatsız oluyorum. Benim ağzımdan hiç bugüne kadar böyle bir şey duydunuz mu?" diye konuştu.

HDP'DEN KILIÇDAROĞLU'NA YANIT GECİKMEDİ

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları HDP'de rahatsızlığa neden oldu.

PKK'nın Cudi'deki kampında yaklaşık bir ay silahlı eğitim gören, HDP İstanbul İl Başkanı Ferhat Encü, Kılıçdaroğlu'na tepkisini sosyal medya hesabından gösterdi.

Encü, "Rahatsız etmeye devam edeceğiz o zaman!" ifadelerini kullandı.

Windows 98 yüklü 19 yıllık Mars Express uzay aracı güncelleme aldı CHP'li Aykut Erdoğdu, eski eşinin paylaşımı sonrası açıklama yaptı Düğünlerinde kılıçla pasta kesen Hacı Sabancı ve Nazlı Kayı, sosyal medyada gündem oldu! Adana'da sahte içki operasyonunda 7 şüpheli yakalandı Tüp patlaması sonrası alevler metrelerce yükseldi: O anlar kamerada Mersin'de 'yan bakma' katliamı! 2 delikanlı öldü
Sonraki Haber