Kılıçdaroğlu'ndan Demirtaş'ın helalleşme desteğine yanıt: Bir araya gelebiliriz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, helalleşme kararına destek veren eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın açıklamalarına yanıt verdi. Demirtaş'ın değerlendirmelerini memnuniyetle karşılayan CHP lideri, "Hatayı görüyor, kabul ediyor ve aynı hatayı tekrar etmiyorsak bence güzel bir şey. Sayın Demirtaş da diyor, hatalarımızı görüp, aynı hataları tekrar etmezsek helalleşebiliriz. Bir araya gelebiliriz." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz akşam HaberTürk TV canlı yayınında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. CHP liderine önce "Helalleşeceğiz dostlarım. 28 Şubatçıların açtığı yaraları kapatıp helalleşeceğiz. İkna odalarına sokulan başı kapalı kızlarımızla helalleşeceğiz. Roboski ile helalleşeceğiz. Sivas, Kahramanmaraş mağdurları ile helalleşeceğiz" sözleri hatırlatıldı.

DEMİRTAŞ'TAN DESTEK GECİKMEMİŞTİ 

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise bu çağrıya "Geçmiş hatalarımızla samimi, dürüst ve cesur bir şekilde yüzleşip karşılıklı helalleşmeden hiçbir sorunumuzu kalıcı olarak çözemeyiz. Bu nedenle, Cumhuriyet'in kurucu partisi CHP'nin Genel Başkanı sıfatıyla yapılmış bu açıklama tarihi önemdedir ve mutlaka sahiplenilmesi, desteklenmesi ve güç verilmesi gereken ciddi bir adımdır. Bu nedenle, Sayın Kılıçdaroğlu'nun inisiyatif alması kıymetlidir, helalleşme için yola çıkması önemlidir" sözleriyle destek verdi.

"ERDEMLİ BİR KİŞİ OLDUĞUNU GÖSTERİR"

CHP Genel Başkanı da katıldığı canlı yayında gündemde çokça konuşulan 'Helalleşme' konusunda açıklamalarda bulundu. Selahattin Demirtaş'ın 'Helalleşme' çıkışına cevap veren Kılıçdaroğlu, "Doğru. Bir insanın kendi hatalarını görmesi, onun erdemli bir kişi olduğunu gösterir aslında. Az önce de söylemiştim, hata insana özgü bir kavramdır hepimizin hataları vardır. Hatayı görüyor, kabul ediyor ve aynı hatayı tekrar etmiyorsak bence güzel bir şey. Sayın Demirtaş'ta diyor, hatalarımızı görüp, aynı hataları tekrar etmezsek helalleşebiliriz. Bir araya gelebiliriz. Oturup konuşabiliriz. Tartışabiliriz, sorunlarımızı rahatlıkla çözebiliriz. Bunlar yapılabilir" ifadelerini kullandı.

Spotify, 2022 yazına damga vurması beklenen şarkılar listesini açıkladı Karabük'teki sel sonrası korkunç detay ortaya çıktı: o bina 24 yıl önce kriko ile düzeltildi PKK'lı sevgilisiyle fotoğrafları çıkan HDP'li Semra Güzel Meclis'ten maaş almaya devam edecek Diyarbakır’da akrabalar arası taşlı sopalı kavga: 3 yaralı CHP'li Aylin Nazlıaka'nın birlikte poz verdiği kadına dokunmama çabası tepki topladı! Kartal'da 30 yıllık binanın çatısı çökerek balkona düştü
Sonraki Haber