Kılıçdaroğlu: İstanbul'un nüfusunu 2,5 milyon azaltacağız, Ekrem Başkan rahat edeceksin

Kayseri’de partisinin düzenlediği Belediye Başkanları Çalıştayı'na katılan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İmamoğlu'nun adaylığı konusunda kafa karıştıran açıklamalarda bulunan CHP lideri, şimdi de İBB Başkanı'na, "İstanbul'un nüfusunu 2,5 milyon azaltacağız, Ekrem Başkan rahat edeceksin" sözleriyle seslendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri’de partisinin düzenlediği Belediye Başkanları Çalıştayı'na katıldı. Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, "Görüştüğüm herkese şunu söylüyorum. Bizim ülkeyi nasıl kaliteli ve nitelikli yönetebileceğimizi görmek istiyorsanız belediye başkanlarımızın uygulamalarına bakın' diyorum. Her belediye başkanımız başarılı performans sergiliyorlar. Biz bu performansı Türkiye genelinde sergilemek istiyoruz. O zaman içlerine biraz su serpiliyor, çözümün olduğunu görüyorlar. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiçbir zaman bir devlet bir kişinin iki dudağına teslim edilmedi. O zaman yapmamız gereken geniş bir helalleşmeyi bu topraklarda hayata geçirmektir. Eski kavgalardan arınarak daha güzel bir geleceğe, daha güvenli bir geleceğe ve hepimizin memnun olacağı bir geleceğe toplumu hazırlamaktır. Bu bütün vatanseverlerin görevidir. İnancı ve yaşam tarzı, siyasi görüşü ne olursa olsun bütün vatanseverlerin ortak görüşü; Türkiye'yi huzura kavuşturmaktır. Bu mücadeleyi yapacağız" dedi.

"EKREM BAŞKAN RAHAT EDECEKSİN"

Çalıştayda projeleri hakkında da bilgiler veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kayseri Sanayi Odası'nda anlattım, önemli bir projemiz var. Samandağı'ndan başlayıp Mersin'e kadar. Doğu Akdeniz'in ve hatta Akdeniz'in en güçlü ülkesi haline getireceğiz Türkiye'yi. Doğu Akdeniz’in karbon yataklarını Türkiye üzerinden Avrupa'ya göndereceğiz. 5 yıl içinde Kayseri iki büyük Kayseri, Sivas iki büyük Sivas, Maraş iki büyük Maraş olacak. Hızla büyüteceğiz. Nükleer enerji alıyorlar, KW KDV hariç 13,5 cent dünyanın en pahalı enerjisini satıyorlar bizim sanayiciye. Allah'ın izniyle iktidar olacağız, ürettiğimiz elektriğin maliyeti 5 centi aşmayacak. Bunu yapacağız, katma değeri yüksek ürün üreteceğiz. 5 yıl içinde İstanbul'un nüfusu 2,5 milyon düşecek. Ekrem Başkan rahat edeceksin" dedi.

Windows 98 yüklü 19 yıllık Mars Express uzay aracı güncelleme aldı Rusya, Kiev'e saldırdı: Art arda patlama sesleri duyuldu CHP'li Aykut Erdoğdu, eski eşinin paylaşımı sonrası açıklama yaptı Fas'tan İspanya'ya yaşanan göçmen akınında facia: 23 ölü Beşiktaş ile geçtiğimiz sezon yollarını ayıran Sergen Yalçın yorumculuğa geri dönüyor Adana'da sahte içki operasyonunda 7 şüpheli yakalandı
Sonraki Haber